To, że siatkówka w Polsce to sport wielce szanowany i uwielbiany wiemy wszyscy. Jesteśmy przecież mistrzami świata w tej dyscyplinie zarówno wśród seniorów, a niedawno zdobyliśmy złoty medal również w kategorii młodzieżowej. W ślady swoich idoli chcieliby pójść ludzie, którzy na co dzień zajmują się czymś innym, ale siatkówka to ich wielka pasja, odskocznia od stresującego życia, która przeradza się w zdobywanie laurów. Polscy strażacy chcieliby reprezentować nasz kraj na zbliżających się Letnich Igrzyskach Służb Mundurowych, które odbędą się w tym roku w Los Angeles. Ich cel jest prosty – wywalczyć mistrzostwo.

 

World Police and Fire Games to druga największa impreza sportowa na świecie pod względem liczby uczestników. Tylko profesjonalne Igrzyska Olimpijskie zrzeszają większą liczbę sportowców. W zmaganiach służb mundurowych udział bierze ok. 12 tysięcy osób. Pomysł na organizowanie takich zawodów narodził się w 1984 roku w Stanach Zjednoczonych. Odbywają się one co dwa lata. Gospodarzami tej imprezy były m.in. takie miasta jak Melbourne, Sztokholm, Barcelona oraz Nowy Jork, w którym wystąpiło aż 16 tysięcy zawodników. W 2017 roku zmagania są zaplanowane w sierpniu w Los Angeles.

 

Polscy strażacy mogą pochwalić się srebrnym medalem zdobytym na zawodach w Adelajdzie w 2007 roku. Teraz chcieliby pójść krok dalej i powalczyć o złoto. Do tego niezbędne jest wsparcie finansowe, wszak żaden z nich nie jest zawodowym sportowcem, który może liczyć na wsparcie sponsorów. Podróż i pobyt w Stanach Zjednoczonych jest bardzo kosztowny, dlatego sami zainteresowani proszą o pomoc poprzez dofinansowanie. Jak to zrobić? Wystarczy odwiedzić stronę internetową Polakpotrafi.pl, wejść w zakładkę sport i odnaleźć artykuł pt. 2017 World Police and Fire Games. Można także odwiedzić fanpage na facebooku wpisując: Drużyna Polskich Strażaków na WPFG Los Angeles 2017. Jakiekolwiek wsparcie, także poprzez nagłośnienie tej inicjatywy będzie dla tych ludzi miało duże znaczenie.

 

Warto podkreślić, że ekipa strażaków, która swoją pasję odnalazła w siatkówce składa się z zawodników, którzy mają na swoim koncie sukcesy w młodzieżowych mistrzostwach Polski oraz występują na parkietach pierwszo i drugoligowych, co sprawia, że biorąc udział na Igrzyskach Służb Mundurowych mają naprawdę duże szanse na wywalczenie medalu. Być może nawet pierwszego w historii złota olimpijskiego. Skoro oni na co dzień starają się pomóc nam w życiu codziennym? Może my powinniśmy teraz wyciągnąć do nich rękę?