Polski bramkarz dostał szansę od Kloppa! Będzie nowym Dudkiem?

Piłka nożna
Polski bramkarz dostał szansę od Kloppa! Będzie nowym Dudkiem?
fot.Cyfrasport

Polski bramkarz - Kamil Grabara, który dotychczas grał w rezerwach Liverpoolu otrzymał od Juergena Kloppa olbrzymią szansę. 18-latek znalazł się bowiem na liście zawodników, którzy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu z pierwszym zespołem.

Niemiecki szkoleniowiec "The Reds" postanowił dać szansę Grabarze w walce o stały angaż w seniorskiej drużynie. W minionym sezonie bramkarz, który trafił na Anfield z Ruchu Chorzów grał w drugiej drużynie Liverpoolu, ale aspiracje młodego Polaka są o wiele większe.

Reprezentant polskich młodzieżówek (U-16, U-17 i U-18) w poprzednich rozgrywkach miał zaszczyt trenować pod okiem słynnego trenera. Jednak w ostatnim czasie pojawiły się głosy, że Grabara powinien pójść na wypożyczenie, żeby zyskać bezcenne doświadczenie. Kto wie, być może po okresie przygotowawczym Polak na tyle zaimponuje Kloppowi, że ten włączy go na dobre do kadry swojej drużyny.

W połowie lipca Liverpool zagra towarzysko z Tranmere Rovers oraz z Wigan Athletic. Następnie ekipa z miasta Beatlesów poleci na zgrupowanie do Chin. Jednak nie wiadomo, czy młody Polaka uda się na azjatyckie tournée.

W przeszłości bramki Liverpoolu strzegł Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski przez cztery lata był podstawowym bramkarzem 18-krotnego mistrza Anglii. W swoich dwóch ostatnich sezonach był zmiennikiem Pepe Reiny.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie