Wisła Warszawa z nowym trenerem i w przemeblowanym składzie

Siatkówka
Wisła Warszawa z nowym trenerem i w przemeblowanym składzie
fot. PAP

W sezonie 2017/18 Wisła Warszawa będzie występowała w pierwszej lidze siatkówki kobiet. Drużynę poprowadzi duet młodych trenerów Dominik Stanisławczyk – Jakub Krebok, którzy zastąpili Mirosława Zawieracza. W Wiśle pojawiły się również nowe siatkarki.

Siatkarki stołecznej Wisły pewnie triumfowały w rozgrywkach I ligi kobiet w sezonie 2016/17. W barażu o Orlen Ligę przegrały rywalizację z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (1–3 w meczach).

 

W ostatnim okresie doszło do konfliktu na linii Wisła – PLPS i PZPS. Prezes stołecznego klubu Grzegorz Kulikowski atakował władze ligi za fatalną organizację meczów barażowych, wysłał również pismo do ministra sportu Witolda Bańki, w którym sugerował, że kilku członków zarządu związku zostało wybranych niezgodnie z prawem. Z kolei władze PZPS, decyzją zarządu pozbawiły klub nagrody finansowej za zwycięstwo w rozgrywkach I ligi.

 

– Zarząd PZPS podjął uchwałę wstrzymującą nagrodę klubowi za wygranie I ligi. W związku z tym złożyliśmy pozew do sądu o wypłacenie nagrody, która została wstrzymana bez jakichkolwiek podstaw prawnych i regulaminowych oraz o zbadanie legalności wyboru członków zarządu PZPS, którzy w tej sprawie uchwałę podejmowali. Będzie to badał sąd cywilny. Chciałbym jeszcze nadmienić, że niezrozumiałe jest dla mnie podnoszenie przez zarząd argumentu, że zarząd Wisły Warszawa, a w szczególności Grzegorz Kulikowski działa na szkodę PZPS i prowadzi wrogą działalność wobec zarządu. Wisła Warszawa jako członek PZPS, którego dotyczą uchwały i decyzje, ma prawo mając wątpliwości czy władze związku zostały prawidłowo wybrane zgodnie ze statutem par.20 ustęp 4, zwrócić się do instytucji nadrzędnych tj. ministra sportu i sądu o sprawdzenie prawidłowości wyboru. Nie wiemy dlaczego takie działanie jest uznawane za wrogie i działające na szkodę PZPS – twierdził prezes Kulikowski.

 

Wobec zaognionej sytuacji, pod znakiem zapytania stanął start stołecznego klubu w rozgrywkach I ligi w zbliżającym się sezonie. W środę na stronie internetowej klubu ukazała się informacja, że drużyna jednak wystąpi na zapleczu ekstraklasy.

 

W Wiśle w kolejnym sezonie ponownie zobaczymy kapitan Karolinę Ciaszkiewicz-Lach, Joannę Sobczak, Katarzynę Nadziałek, Martę Wellnę oraz Katarzynę Marcyniuk. Nadal Wisłę będzie reprezentowała również Magdalena Saad – libero jest jedyną zawodniczką, która w reprezentuje klub od samego początku, a więc od sezonu 2014/15.

 

Anna Łozowska odeszła do Impelu Wrocław, drużynę opuszcza też Kinga Hatala. W zespole nie będzie już Moniki Gorzewskiej, która planuje przerwę w grze, a także Sandry Zaczkowskiej i Darii Janowicz.

 

Na środku będzie grała mierząca 196 centymetrów wzrostu Katarzyna Mróz, a więc kapitan Developresu Rzeszów w poprzednim sezonie. Będzie jej pomagać 22-letnia środkowa Magdalena Jurczyk, która grała ostatnio w Karpatach Krosno. Po rocznym pobycie w Budowlanych Łódź do Wisły wraca atakująca Monika Kutyła.

 

Klub poszukuje jeszcze atakującej, rozgrywającej i środkowej. Prowadzone są rozmowy m.in. z reprezentantkami Rosji, które grały w najlepszych klubach w tym kraju.

 

Po trzech latach Wisłę opuścił trener Mirosław Zawieracz. Jego następcami będzie duet młodych szkoleniowców Dominik Stanisławczyk i Jakub Krebok. Ten pierwszy w ostatnich sezonach prowadził Karpaty Krosno, a drugi był od 2012 roku asystentem w najlepszym polskim zespole ostatnich lat, czyli Chemiku Police. Będzie także nowy fizjoterapeuta. Za statystykę nadal będzie odpowiadał Jakub Kulikowski. Przygotowania do nowych rozgrywek Wisła rozpocznie 1 sierpnia.

 

Wisła Warszawa 2017/18:

 

Przychodzą: Monika Kutyła (Budowlani Łódź), Katarzyna Mróz (Developres), Magdalena Jurczyk (Karpaty), trener Dominik Stanisławczyk (Karpaty), trener Jakub Krebok (Chemik Police).
Odchodzą: Kinga Hatala, Anna Łozowska (Impel), Monika Gorzewska (przerwa w grze), Sandra Zaczkowska, Daria Janowicz, Elena Nowgorodczenko (?), Alona Łaziuk (?). trener Mirosław Zawieracz, fizjoterapeuta Maciej Zdunek.
Zostają: Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Joanna Sobczak, Katarzyna Nadziałek, Marta  Wellna, Katarzyna Marcyniuk, Magdalena Saad.

RM, Polsat Sport, wisla-warszawa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze