"Rycerze Mroźnego Tronu" nowym rozszerzeniem do Hearthstone'a

E-sport
"Rycerze Mroźnego Tronu" nowym rozszerzeniem do Hearthstone'a
fot. Youtube

Studio Blizzard Entertainment zapowiedziało nowy dodatek do karcianki Hearthstone o nazwie "Rycerze Mroźnego Tronu"! Zgodnie z nazwą motyw przewodni będzie bazował na, znanych z gier Warcraft oraz World of Warcraft, Mroźnym Tronie (Frozen Throne) oraz Rycerzach Śmierci (Death Knights).

Rozszerzenie o nazwie "Rycerze Mroźnego Tronu" ma wejść w życie w sierpniu, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana. W ramach założeń dodatku, wszystkie obecne w grze klasy uzyskają możliwość przemiany w osobistą wersję Rycerza Śmierci, dzięki czemu będą one mogły skorzystać z potężnych okrzyków bojowych, a także otrzymają nowe zdolności. Będzie się to odbywało poprzez zagranie specjalnych kart legendarnych z wizerunkami bohaterów, tak jak miało to dotychczas miejsce w przypadku stronników, zaklęć czy też broni.

Jako przykład twórcy zademonstrowali "Rexxara Łowcę Śmierci". Zagranie tej kosztującej sześć kryształów many karty zada wszystkim wrogim stronnikom 2 punkty obrażeń, a także zapewni naszemu bohaterowi 5 punktów pancerza. Ponadto nową zdolnością naszego herosa będzie "Zbestiuj to sam", za pomocą której będziemy mogli stworzyć "nieumarłą mieszankę" dwóch różnych bestii.

 

W grze pojawi się także wiele kart z efektem "Agonii", tak jak "Opiekunka Grobów". Ta kosztująca 3 kryształy many postać, doda po swojej śmierci do ręki gracza losową kartę z "Agonią". Nowością będzie także efekt "Kradzieży życia", a posiadający go stronnicy przywrócą swojemu bohaterowi ilość obrażeń, które zadadzą wrogim stronnikom lub bezpośrednio oponentowi. Efekt ten będzie również obecny w zaklęciach, a jako przykład twórcy podali kartę "Kapłana" o nazwie "Duchowy bicz". Za zaledwie dwa kryształy many zada ona po punkcie obrażeń wszystkim stronnikom na stole i jednocześnie przywróci sumę zadanych obrażeń prowadzonemu przez nas bohaterowi.

Ciekawą kartą będzie również Książę Keleseth, który w przypadku braku w talii innych kart o koszcie 2, automatycznie podniesie statystyki pozostałych stronników o +1/+1.

W ramach rozgrywki dla pojedynczego gracza twórcy przewidzieli przygodę o nazwie "Cytadelia Lodowej Korony" (Icecrown Citadel), w której gracze za darmo zmierzą się z ośmioma bossami, znanymi z instancji obecnej w grze World of Warcraft. Już teraz wiadomo, że będą to między innymi: Lord Kościejec (Lord Marrowgar), Sindragosa, Królowa Lana'thel czy w końcu sam Król Lisz (Lich King)!

Zestawy kart z nowego rozszerzenia są już dostępne w przedsprzedaży.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie