World Grand Prix: Polska - Kanada. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
World Grand Prix: Polska - Kanada. Transmisja w Polsacie Sport
fot.Cyfrasport

W pierwszym meczu turnieju II Dywizji World Grand Prix polskie siatkarki rozgromiły Chorwację 3:0. Ich sobotnie rywalki, Kanadyjki, takim samym stosunkiem pokonały gospodynie zawodów Argentynki. Zapowiada się więc bardzo wyrównany mecz. Czy podopieczne Jacka Nawrockiego rozstrzygną go na swoją korzyść? Transmisja spotkania Polska - Kanada w Polsacie Sport.

W starciu z Chorwatkami Polki były zdecydowanymi faworytkami. Już od pierwszego zagrania nie pozostawiły rywalkom złudzeń, wygrywając 13 piłek z rzędu. W sobotę, według rankingu FIVB, powinny się zmierzyć z zespołem nieco słabszym (Kanadyjki zajmują 19. miejsce, Chorwatki - 18.), ale jak zweryfikowało boisko - obecnej formy Kanadyjek należy się raczej obawiać. Nie każdy przecież jest w stanie rozgromić do zera 10. reprezentację świata, jaką jest Argentyna.

Polki w II Dywizji WGP rywalizują od kilku lat. W zeszłorocznej edycji nasze siatkarki zajęły w turnieju 14. miejsce i o awansie do I Dywizji mogły zapomnieć. W tym sezonie wszystko co prawda przed nimi, jednak nie wiadomo jeszcze, co się stanie z ewentualnym zwycięzcą turnieju. W poprzednich latach uzyskiwał on bezpośredni awans do elity na kolejny turniej. Teraz wiele wskazuje na to, że FIVB zmieni format przyszłorocznych rozgrywek, wskutek czego dziś wywalczony awans nie będzie miał znaczenia. Dobra informacja jest jednak taka, że jeśli organizacja powiększy liczbę drużyn występujących w I Dywizji do 16, Polska, Niemcy, Argentyna oraz Korea Południowa i tak w niej zagrają.

Transmisja meczu Polska - Kanada od godz. 20:50 w Polsacie Sport. Komentują: Marek Magiera i Ireneusz Mazur.

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie