Za nami Wrocław Trophy 2017. To był weekend piłkarskich emocji i zabawy

Piłka nożna
Za nami Wrocław Trophy 2017. To był weekend piłkarskich emocji i zabawy

Emocjonujące mecze i tłumy bawiących się kibiców. Weekend w stolicy Dolnego Śląska upłynął pod znakiem międzynarodowego turnieju piłkarskiego – Wrocław Trophy 2017. Sprawdź, które kraje okazały się najlepsze oraz zobacz, jak bawili się wrocławianie podczas tego sportowego święta.

Za nami trzy dni emocjonującej rywalizacji na boiskach, wielkiego kibicowania na trybunach i zabawy w strefie kibica. Od 7 do 9 lipca we Wrocławiu odbył się największy międzynarodowy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży w Polsce - Wrocław Trophy 2017. Wzięło w nim udział 179 drużyn z 20 krajów. Sportowcy rywalizowali ze sobą w dziewięciu kategoriach wiekowych – od 8 do 19 lat. W sumie rozegrali 536 emocjonujących meczów. - To były trzy dni wielkich sportowych emocji, które poprzedziły miesiące wytężonych przygotowań, ale było warto. Napisaliśmy kolejne rozdziały polskiej tradycji sportowej. Oprócz wielu przyjemnych wspomnień młodzi piłkarze zdobyli również cenne doświadczenia, które na pewno zaprocentują w przyszłości - mówi Krzysztof Kopertyński, dyrektor Wrocław Trophy. – Przy tym wszystkim turniej był fantastyczną zabawą, do której przyłączyli się kibice z Wrocławia, Polski i niemal całego świata – dodaje.

Polscy piłkarze najlepsi

To właśnie Polacy okazali się zwycięzcami. Biało-czerwoni zdobyli w sumie trzy złote medale.- To pokazuje, że w Polsce nie brakuje uzdolnionych piłkarsko dzieci i młodzieży. Na turnieju pojawiają się łowcy talentów, dlatego dla najzdolniejszych zawodników uczestnictwo może być pierwszym krokiem do kariery zawodowej, a nawet reprezentacji Polski – mówi Tadeusz Pawłowski, ambasador Wrocław Trophy 2017, legenda wrocławskiej piłki, były reprezentant Polski, piłkarz i trener Śląska Wrocław.

Druga pozycja na podium przypadła ex aequo Niemcom i Szwedom – zdobyli po dwa złote medale. Po jednym zwycięstwie mogą się pochwalić Anglicy i Chorwaci. W sumie podczas turnieju rywalizowało ze sobą 3 tys. zawodników. Poza wspomnianymi krajami były to również między innymi Francja, Ukraina, Rosja i Stany Zjednoczone (pierwszy raz w historii drużyna spoza Europy). Każdy uczestnik został uhonorowany medalem. Zwycięzcy (pełna lista znajduje się poniżej) otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez sponsorów turnieju - firmy Uhlsport, Sonda Sports oraz Black Point.

To było piłkarskie święto z atrakcjami

Zabawa udzieliła się kibicom, którzy przyjechali na boiska Stadionu Olimpijskiego oraz „Oławki” przy ul. Na Niskich Łąkach z różnych stron świata. Specjalnie dla nich przygotowano strefę kibica, w której mogli korzystać z wielu atrakcji. Już podczas Ceremonii Powitalnej czekały na nich występy grupy akrobatycznej Everest oraz pokazy tańca Cheerleaders Wrocław. Dużą popularnością cieszyły się też: strefa chillout z leżakami, fotobudka z zabawnymi gadżetami, zamek dmuchany, gra w piłkę w wielkich w dmuchanych balonach i pokaz baniek mydlanych. Niespodzianką był wystąp freestyle football w wykonaniu mistrzów świata - Pawła Skóry i Dawida Krzyżowskiego. Wrocław Trophy jest częścią programu Euro-Sportring – fundacji non-profit, która od ponad 50 lat wspiera rozwój młodych futbolistów w Europie. Z każdym rokiem cieszy się większą popularnością. W pięciu edycjach wzięło udział ponad 726 drużyn z 29 różnych krajów. Wydarzenie organizowane jest przez MKS Parasol Wrocław oraz Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Na potrzeby turnieju klub otrzymał wsparcie od Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Młodzieżowego Centrum Sportu, miasta Wrocław oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Wrocław Trophy 2017 - lista zwycięskich drużyn:


U-8 – MKP Odra Centrum Wodzisław (Polska)
U-9 – TSV Rudow (Niemcy)
U-10 – NK Poljicanin 1921 (Chorwacja)
U-11 – WKS Śląsk Wrocław S.A. (Polska)
U-12 – Hammarby IF (Szwecja)
U-13 – BFC Preußen Berlin 1 (Niemcy)
U-15 – Ursviks IK (Szwecja)
U-17 – GKS Wilga Garwolin (Polska)
U-19 – Pulse Premier Football (Anglia)

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie