Beniaminek I ligi ściągnął siatkarkę Chemika Police

Siatkówka
Beniaminek I ligi ściągnął siatkarkę Chemika Police
fot. Chemik Police

Nikola Abramajtys została wypożyczona z Chemika Police do pierwszoligowego ECO UNI Opole. Środkowa dołączyła do drużyny z Polic przed poprzednim sezonem. Zagrała w jednym spotkaniu Orlen Ligi, później reprezentowała zespół w Młodej Lidze Kobiet.

Nikola jest wychowanką SMS Opole. ECO UNI w minionych rozgrywkach awansował na zaplecze ekstraklasy. Teraz buduje silny zespół, posiadający aspiracje na walkę o górną część tabeli.

 

– Na tę chwilę Nikola nie prezentuje umiejętności, które pozwalałby jej występować w barwach mistrza Polski i rozgrywkach Orlen Ligi. Nie chcemy, aby drugi sezon nie zdobywała doświadczenia w seniorskiej siatkówce, dlatego zdecydowaliśmy się na wypożyczenie. Mamy nadzieję, że na pierwszoligowych parkietach rozwinie się jako siatkarka – powiedział prezes Chemika Paweł Frankowski.

 

Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie Orlen Ligi dwie drużyny automatycznie spadną na zaplecze ekstraklasy. Z kolei najlepszy zespół z pierwszej ligi zagra spotkanie barażowe o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

RM, Chemik Police - Biuro Prasowe
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie