Klasyczny hat-trick Milika. Napoli rozgromiło rywali

W pierwszym spotkaniu sparingowym przed zbliżającym się sezonem piłkarze Napoli rozgromili amatorski zespół Trentino Bassa Anaunia 17:0. Klasycznym hat-trickiem popisał się reprezentant Polski Arkadiusz Milik.

Amatorska drużyna z Trentino nie była dla Napoli zbyt wymagającym rywalem. Milik pojawił się na boisku od początku i błysnął formą strzelecką, zdobył trzy bramki, w 23., 34. i 45. minucie. Jeszcze lepiej spisał się jednak Belg Dries Mertens, który zagrał po przerwie i pokonał bramkarza rywali aż sześciokrotnie! W drugiej połowie w ekipie SSC Napoli zagrał Piotr Zieliński.

Napoli wystąpiło w składzie:

Pierwsza połowa: Sepe, Maggio, Maksimovic, Chiriches, Ghoulam, Allan, Jorginho, Hamsik, Callejon, Insigne, Milik.

Druga połowa: Rafael, Maggio (66' Pavoletti), Koulibaly, Albiol, Strinic, Rog, Diawara, Zieliński, Ounas (68' Hysaj), Giaccherini, Mertens (83' Leandrinho).

Bramki zdobyli: Insigne (4. minuta), Milik (23), Allan (24), Insigne (31), Milik (34), Maksimovic (45), Milik (45+1), Mertens (48), Giaccherini (50), Mertens (51), Rog (52), Mertens (54), Mertens (63), Mertens (68), Pavoletti (70), Giaccherini (71), Mertens (78).