Dlaczego Hołowczyc nie został siatkarzem?

Siatkówka

Jest uznawany za najlepszego polskiego kierowcę w rajdach płaskich i terenowych - zawsze otwarty i uśmiechnięty, zawsze dostępny dla kibiców. Krzysztof Hołowczyc, który w sierpniu wybiera się na XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, opowiedział nam o swojej siatkarskiej pasji i zdradził, dlaczego nie został... siatkarzem.

- Niestety, kontuzja kolana pociągnęła mnie do innego sportu - mówi popularny "Hołek". - Trenowałem u Czesława Kolpego i było tam kilka znanych później, siatkarskich nazwisk - wspomina Hołowczyc. Kilka lat temu trener Kolpy wspominał, że nasz Mistrz Kierownicy miał zadatki na dobrego siatkarza. - Wyróżniał się warunkami fizycznymi i miał smykałkę do gry - mówił w wywiadzie dla Polskiego Radia Olsztyn wychowawca m.in. naszych reprezentantów w siatkówce plażowej - Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla, czy Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza.

Krzysztof Hołowczyc będzie Honorowym Gościem XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera (11-13 sierpnia, TAURON Arena Kraków). Fani szybkich aut i ryczących silników będą mogli również cieszyć się z obecności wokół krakowskiej hali najnowszych i najszybszych super-samochodów, jakie można zobaczyć na polskich drogach. Rok temu sprawiły one olbrzymią frajdę naszym reprezentantom, którzy przejechali m.in. Porsche i Mercedesami na jeden z treningów przed memoriałowymi meczami.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze