Ninjas in Pyjamas w końcu na najwyższym stopniu podium!

E-sport
Ninjas in Pyjamas w końcu na najwyższym stopniu podium!
fot. HLTV.org

Ninjas in Pyjamas zwyciężyło podczas DreamHacka Open w Walencji. Christopher ‘GeT_RiGhT’ Alesund i jego koledzy w wielkim finale pokonali inną szwedzką ekipę – Red Reserve.

Na drodze do finału NiP pokonał najpierw bardzo łatwo Red Reserve, by następnie potwierdzić swoją dobrą formę w meczu z Counter Logic Gaming. Prawdziwym wyzwaniem okazał się dopiero półfinał przeciwko Team EnVyUs, który po trzech mapach padł ostatecznie na konto ekipy GeT_RiGhTa. W wielkim finale niespodziewanie stanęli naprzeciw czarnym koniom turnieju – graczom Red Reserve. Kompania Mikaila ‘Maikelele’ Billa po grupowej, wstydliwej porażce z NiP-em wzięła się bowiem do roboty. Najpierw wyeliminowała NRG Esports, następnie Counter Logic Gaming, by największą niespodziankę sprawić w półfinale. Tam z kwitkiem odprawiła faworyzowane Heroic. W pojedynku o złoto potwierdziło się jednak to, co „Ninje” pokazały w grupie – wyższość nad Red Reserve.

 

 

Ninjas in Pyjamas 2:0 Red Reserve

Mirage 16:10; Cache 16:2

 

To pierwsze ważne osiągnięcie NiP-u bez Adama ‘friberga’ Friberga w składzie. Z zwycięstwo Szwedzi zainkasowali $50,000. Na konto srebrnych medalistów wpadło natomiast $20,000.

 

Klasyfikacja końcowa DreamHacka Open Valencia:

1. Ninjas in Pyjamas - $50,000

2. Red Reserve - $20,000

3-4. Heroic - $10,000

3-4. Team EnVyUs - $10,000

5-6. Counter Logic Gaming - $3,000

5-6. KPI Gaming- $3,000

7-8. NRG Esports - $2,000

7-8. Misfits - $2,000

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie