Challenger Poznań Open: Sześciu Polaków w turnieju głównym

Tenis
Challenger Poznań Open: Sześciu Polaków w turnieju głównym
fot. PAP

Sześciu polskich tenisistów wystąpi w turnieju głównym challengera Poznań Open (pula nagród 64 tys. euro) , który od poniedziałku będzie rozgrywany w Poznaniu. Z nr 4 wystąpi Jerzy Janowicz, który w pierwszej rundzie zmierzy się z Hiszpanem Jaume Munarem.


Janowicz w Parku Tenisowym "Olimpia" wystąpi po raz pierwszy od 2012 roku, kiedy to triumfował w poznańskim challengerze. Sklasyfikowany na 141. miejscu w rankingu ATP łodzianin w turnieju na Wimbledonie dotarł do trzeciej rundy, a potem zagrał jeszcze w challengerze w Brunszwiku, w którym odpadł w ćwierćfinale. Rywalem Janowicza w pierwszej rundzie będzie Hiszpan Munar (266. miejsce w rankingu ATP).

Oprócz Janowicza, udział w Poznaniu dzięki rankingowi miał zapewniony Kamil Majchrzak (270. miejsce).

"Dzikie karty" od organizatorów otrzymali Hubert Hurkacz, Michał Dembek i Andrzej Kapaś, a z kwalifikacji do turnieju głównego awansował Maciej Rajski, w który w decydującym pojedynku pokonał Estończyka Vladimira Ivanova 6:1, 6:4. Rajski jako jedyny z Polaków wystąpi w poniedziałek, a jego przeciwnikiem będzie Hiszpan Ruben Ramirez Hidalgo (rozstawiony z nr 7).

Majchrzak trafił z kolei na Uzbeka Sanjara Fajzijewa, sklasyfikowanego tylko kilkanaście pozycji wyżej w rankingu ATP. Hurkacz zmierzy się z Francuzem Jonathanem Eysserikiem, a Andrzej Kapaś z Serbem Pedją Krstinem, który w ubiegłym roku, będąc w dużo lepszej formie, przyjeżdżał do Poznania jako zawodnik rozstawiony z numerem czwartym. Najtrudniejsze zadanie będzie miał Michał Dembek, którego przeciwnikiem okazał się rozstawiony z nr 11 w challengerze Belg Yannick Reuter.

Podobnie jak przed rokiem, organizatorzy zaplanowali kilka wieczornych sesji. Spotkania będą rozgrywane przy sztucznym świetle i będą zaczynać się ok. godz. 20.

Turniej potrwa do niedzieli, płatne wejściówki będą obowiązywać tylko na półfinały i finał.

KB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie