Motorowodne MŚ w klasie O-125: Synoracki złotym medalistą

Inne
Motorowodne MŚ w klasie O-125: Synoracki złotym medalistą
fot. PAP

Henryk Synoracki (Poznański Klub Morski LOK), po pasjonującej rywalizacji z Włochem Michelem Gardinim na Jeziorze Chełmżyńskim, został motorowodnym mistrzem świata w klasie O-125. Czwarte miejsce zajął Sebastian Kęciński (KSM i M Trzcianka).

Po ostatnim, czwartym wyścigu okazało się, że najlepsi zawodnicy zgromadzili po 1100 punktów. W takiej sytuacji, zgodnie z regulaminem, tytuł mistrzowski trafia do tego, który uzyskał najlepszy czas w zawodach. W Chełmży takim osiągnięciem mógł się poszczycić 69-letni Synoracki. Srebro przypadło Gardiniemu, a brąz Markowi Peebie z Estonii.

Synoracki, najbardziej utytułowany w Polsce motorowodniak, powiększył swój dorobek do 35 medali mistrzostw świata i Europy. O osiem mniej ma 75-letni dziś Waldemar Marszałek, który jako pierwszy w historii zdobył trzy razy z rzędu tytuł mistrza globu (1979, 1980, 1981 w klasie O-250), za co został uhonorowany Złotym Medalem Międzynarodowej Federacji Motorowodnej (UIM).

Synoracki pierwszy medal wywalczył w 1996 roku - w słowackim Namestovie został wicemistrzem Europy w klasie O-250. Rok później było pierwsze w karierze złoto, tym razem w mistrzostwach globu tej samej klasy.

KB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie