World Games. Kado: Konkurencja w wakeboardzie jest potężna

Inne
World Games. Kado: Konkurencja w wakeboardzie jest potężna
fot. PAP

Konkurencja jest potężna, ale postaram się pokazać z jak najlepszej strony – zapewnia Magdalena Kado, która będzie reprezentować Polskę w wakeboardingu podczas World Games we Wrocławiu. Igrzyska sportów nieolimpijskich startują już 20 lipca.

"Jest to dla mnie coś nowego, bo zazwyczaj startuję na wyciągu, a tutaj jest łódka. Niby to samo, a jednak technika jest zupełnie inna" - powiedziała Kado, mistrzyni Europy juniorek w wakeboardzie na wyciągu.

 

Jej trener z klubu "Akroboard" Marek Łojek tłumaczył, na czym dokładnie polega rywalizacja za łódką.

 

"Zawodnik jeżdżący na specjalnej desce zwanej wakeboardem przemieszcza się za odpowiednio mocno dociążoną motorówką, która robi bardzo wysoką falę. Płynąc za nią robi się triki obrotowe, flipy, rotacje. Do startu w World Games zaproszeni zostali zawodnicy z czołowej 50 na świecie, głównie z USA. Wśród nich będzie też Magda, która stawia pierwsze kroki w wakeboardzie za motorówką" - zaznaczył.

 

W ostatnich tygodniach Kado jednak mocno trenowała.

 

"Z Magdą pracuje się genialnie, ponieważ jest bardzo uzdolnioną zawodniczką. Myślę, że coś pokażemy i na pewno we Wrocławiu nie będzie wstydu" - zapewnił Łojek.

 

Sama Kado o swoich szansach wypowiada się ostrożnie.

 

"Zobaczymy, jak będzie. Zdaję sobie sprawę z konkurencji. Jest potężna, bo to właściwie cały świat. Postaram się jednak pokazać Polskę z jak najlepszej strony" - podkreśliła.

 

The World Games, czyli Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, po raz pierwszy odbędą się w Polsce. Inaugurację zaplanowano na 20 lipca, a impreza zakończy się 10 dni później.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie