De Giorgi: Nie możemy traktować Kurka wyjątkowo

Siatkówka
De Giorgi: Nie możemy traktować Kurka wyjątkowo
fot. CyfraSport

Selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgi odniósł się w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" do formy Bartosza Kurka. - Nie możemy traktować Bartka jakoś wyjątkowo. On musi pracować tak samo, jak inni zawodnicy i jestem przekonany, że forma wreszcie przyjdzie - mówi De Giorgi.

Ferdinando De Giorgi w rozmowie z Kamilem Drągiem z "Przeglądu Sportowego mówił miedzy innymi o:

Karolu Kłosie i jego rezygnacji z występu w ME: Nie wiem dokładnie, co się wydarzyło i co dokładnie stoi za jego decyzją, ale nawet gdybym to wiedział, nie mógłbym na ten temat rozmawiać. Z powodu problemów, które go spotkały, nie czuł się na siłach dać sto procent reprezentacji Polski. Szanuję to, że szczerze postawił sprawę. Od razu chcę też dodać, że w drużynie nie wydarzyło się nic takiego, co skłoniłoby Karola do rezygnacji. To była jego decyzja.

Bartoszu Kurku: Na Bartka zwrócone są w Polsce wszystkie oczy, tymczasem reprezentacja Polski to nie jest tylko Kurek. Owszem to ważny zawodnik, ale niejedyny. Gdyby problemem drużyny była tylko słabsza dyspozycja Bartka, to e awansowalibyśmy do Final Six. Niestety, problemów było więcej. Nie możemy traktować Bartka jakoś wyjątkowo. On musi pracować tak samo, jak inni zawodnicy i jestem przekonany, że forma wreszcie przyjdzie (pisownia oryginalna - przyp. red).

Swojej posadzie: Nasza praca nie jest łatwa ale nie wolno popełnić błędu i skupiać się nad tym, co by było gdyby. Moim zadaniem jest koncentrować się na pracy tu i teraz, by drużyna dzisiaj pracowała lepiej niż wczoraj i jutro grała lepiej niż dzisiaj. To jest moje zadanie a nie wybieganie w przyszłość i martwienie się na zapas.

Cały wywiad z selekcjonerem reprezentacji Polski w "Przeglądzie Sportowym".

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze