Conte podpisał nowy kontrakt z Chelsea

Piłka nożna
Conte podpisał nowy kontrakt z Chelsea
fot.PAP/EPA

Włoski trener Chelsea, Antonio Conte podpisał dwuletni kontrakt - poinformował klub. Nowa umowa nie przedłuża jego pracy z drużyną piłkarskich mistrzów Anglii, bo rok temu związał się z nią na trzy lata, ale - zdaniem mediów - zapewnia mu podwyżkę.

"Bardzo się cieszę z podpisania nowego kontraktu z Chelsea. Pracowaliśmy niezwykle ciężko w naszym pierwszym roku, by osiągnąć coś niesamowitego i jestem z tego bardzo dumny. Teraz musimy pracować jeszcze ciężej, by pozostać na topie" - podkreślił cytowany na stronie klubu Conte.

 

Szkoleniowiec rok temu przeszedł do londyńskiego zespołu po dwóch latach pracy z reprezentacją Italii i już w pierwszym sezonie wywalczył mistrzostwo Anglii. Kibice "The Blues" niepokoili się ostatnimi doniesieniami medialnymi, że 47-letni Włoch był bardzo sfrustrowany, że klubowi nie udało pozyskać się napastnika reprezentacji Belgii Romelu Lukaku, który przeszedł do Manchesteru United.

 

"Antonio osiągnął ogromny sukces w ostatnim sezonie, bardzo szybko adaptując się do angielskiego futbolu i prowadząc nas do tytułu w Premier League. Nowa umowa odzwierciedla naszą wiarę w to, że może on kontynuować to poprzez zapewnianie nam dobrych wyników zarówno w kraju, jak i Lidze Mistrzów" - zaznaczyła dyrektor Chelsea Marina Granowska.

 

Klub poinformował również, że do sztabu szkoleniowego dołączy dwóch rodaków Conte - Paolo Vanoli i Davide Mazzotta.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze