ME w siatkówce plażowej: Dwie polskie pary trafiły do jednej grupy

Siatkówka
ME w siatkówce plażowej: Dwie polskie pary trafiły do jednej grupy
fot. PAP

Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol oraz Grzegorz Fijałek i Michał Bryl trafili do jednej grupy mistrzostw Europy w łotewskiej Jurmale. W imprezie, która odbędzie się w dniach 16-20 sierpnia, wystąpi pięć polskich par - jedna kobieca i cztery męskie.

Szałankiewicz (Stakolo Staszów) i Rudol (MKS Zryw-Volley Iława) oraz Fijałek (UKS SMS Łódź) z Brylem (RCS Czarni Radom) trafili do grupy E, w której zmierzą się także z Austriakami Thomasem Kunertem i Christophem Dresslerem oraz z Finami Pekką Piippo i Jyrkim Nurminenem.

 

Do grupy A trafili Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia), których przeciwnikami będą: reprezentanci gospodarzy Haralds Regza i Martins Plavins, Włosi Alex Ranghieri i Adrian Carambula, a także Ukraińcy Mykoła Babicz i Jarosław Gordiejew. Mariuszowi Prudlowi (TS Volley Rybnik) i Kacprowi Kujawiakowi (RCS Czarni Radom) los przydzielił w grupie B wicemistrzów olimpijskich z Rio de Janeiro i broniących tytułu Włochów Daniele Lupo i Paolo Nicolaia, Norwegów Mathiasa Berntsena i Sveina Oddmunda Solhauga oraz Słoweńców Nejca Zemljaka i Jana Pokersnika.

 

Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) zagrają w grupie H razem z: Łotyszkami Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką, Niemkami Nadją Glenzke i Julią Grossner oraz Austriaczkami Leną Plesiutschnig i Teresą Strauss.

 

Wśród rezerwowych ekip są Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź) i Aleksandra Gromadowska (MKS MOS Wrocław).

o.s, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie