Challenger Poznań Open: Porażka Bednarka w finale debla

Tenis
Challenger Poznań Open: Porażka Bednarka w finale debla
fot. PAP

Tomasz Bednarek z Portugalczykiem Goncalo Oliveirą przegrali z argentyńsko-hiszpańską parą Guido Andreozzi, Jaume Munar 7:6 (7-4), 3:6, 10-4 w finale debla tenisowego challengera Poznań Open.

Tomasz Bednarek z Portugalczykiem Goncalo Oliveirą przegrali z argentyńsko-hiszpańską parą Guido Andreozzi, Jaume Munar 7:6 (7-4), 3:6, 10-4 w finale debla tenisowego challengera Poznań Open (pula nagród 64 tys. euro).

Bednarek 11 lat temu razem z Michałem Przysiężym wygrali turniej deblowy poznańskiego challengera. Z kolei trzy lata temu z Finem Henri Kontinenem przegrał pojedynek finałowy. Bednarkowi, który w Poznaniu wystąpił w parze z pogromcą Jerzego Janowicza - Goncalo Oliveirą, nie udało się powtórzyć sukcesu z 2006 roku. Andreozzi z Munarem wygrali dopiero w super tie-breaku 10-4.

- Cieszę się, że udało dotrzeć się do finału. Pierwszy set zagraliśmy dobrze, ale potem fizycznie czegoś mi brakowało - mówił po spotkaniu Bednarek. Jego partner też miał kłopoty ze zdrowiem, pod koniec spotkania trzymał się za udo i nie był w stanie grać na 100 procent.

Oliveira do finału przystępował dwie godziny po przegranym półfinale singla, w którym nie sprostał Rosjaninowi Aleksiejowi Watutinowi 6:2, 5:7, 2:6. Przeciwnikiem w niedzielnym finale Watutina (początek, godz. 12) będzie rozstawiony z nr 6 Andreozzi, który pokonał Czecha Adama Pavlaska (3) 3:6, 6:2, 6:2.

W turnieju głównym singla wystąpiło sześciu Polaków. W pierwszej rudzie odpadli Maciej Rajski, Hubert Hurkacz i Andrzej Kapaś, a w drugiej - Jerzy Janowicz, Kamil Majchrzak oraz i Michał Dembek.

Wyniki:

półfinały gry pojedynczej

Aleksiej Watutin (Rosja) - Goncalo Oliveira (Portugalia) 2:6, 7:5, 6:2
Guido Andreozzi (Argentyna, 6) - Adam Pavlasek (Czechy, 3) 3:6 6:2, 6:2.

finał gry podwójnej

Guido Andreozzi, Jaume Munar (Argentyna, Hiszpania) - Tomasz Bednarek, Goncalo Oliveira (Polska, Portugalia) 6:7 (4-7), 6:3, 10-4

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie