Murawski mimo zaledwie 23 lat jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem. W ekipie z Gliwic rozegrał 133 spotkania. Był też najmłodszym kapitanem w całej Ekstraklasie. Palermo zapłaci za Polaka 650 tys. euro, a jego umowa będzie obowiązywać trzy lata.

 

Gliwiczanin występował również w reprezentacji Polski U-21. Na Euro zagrał w ostatnim grupowym meczu z Anglią. Co ciekawe już na początku przygody z włoską piłką Murawskiego doszło do małej wpadki. Dyrektor sportowy drużyny z Sycylii stwierdził, że był on kapitanem drużyny Marcina Dorny. W rzeczywistości był nim Tomasz Kędziora.

 

Palermo jest spadkowiczem z Serie A. W klubie występuje reprezentant Polski Thiago Cionek, a niegdyś grał tam Radosław Matusiak oraz Kamil Glik. Co ciekawe zawodnik AS Monaco do klubu z Palermo pojechał również z Piasta. Murawski będzie już czwartym Polakiem, który trafił do Włoch w tym okienku transferowym. Do Italii udali się już Dawid Kownacki (Sampdoria Genua), Paweł Jaroszyński (Chievo Verona) i Przemysław Bargiel (AC Milan).