The World Games: Wszoła dziewiąty w trójboju siłowym

Inne
The World Games: Wszoła dziewiąty w trójboju siłowym
fot. Polsat Sport

Narodowe Forum Muzyki posiada najlepszą akustykę we Wrocławiu. I ci, którzy przybyli w poniedziałek do tego imponującego gmachu mogli się przekonać, jak donośne dźwięki potrafią wydawać z siebie siłaczki i siłacze, podczas trójboju siłowego. Niestety tak imponujący nie był dziś występ Polaka. Dariusz Wszoła był dziewiąty.

W skład trójboju siłowego wchodzą trzy boje, wykonywane w następującej kolejności: przysiad ze sztangą na barkach, wyciskanie sztangi z klatki piersiowej leżąc na ławeczce oraz tzw. martwy ciąg.

 

Dźwięki są donośne, a widok równie imponujący. W głównej sali NFM, mieszczącej 1800 miejsc na scenie, od dziś wykorzystywanej jako podest, staje filigranowa Tajwanka Chen Wei-Ling – ważąca zaledwie 44 kg i wykonuje przysiad z ciężarem – uwaga – 185 kg! Na ławeczce dźwiga 87,5 kg, a w martwym ciągu osiąga 180 kg! Dziś te wyniki dały jej brąz The World Games. Lepsze okazały się Rosjanka, Natalia Salnikowa (waży 50 kg, wynik odpowiednio 210, 135 i 180 kg) oraz Japonka Yukako Fukushima (46 kg – 185, 135 i 165 kg).

 

W wadze lekkiej rywalizowali też dziś mężczyźni. Tutaj też najlepszy okazał się reprezentant Rosji, Siergiej Fiedosienko, który waży niespełna 56 kg. Dziesięciokrotny mistrz świata i obrońca złotego medalu z poprzednich The World Games z kolumbijskiego Cali, przysiadł ze sztangą ważącą 290 kg. Na ławeczce podniósł 192,5 kg, a w martwym ciągu uzyskał 260 kg.

 

W tej rywalizacji 9. miejsce zajął Dariusz Wszoła, brązowy medalista The World Games z Duisburga z 2005 roku, który po raz czwarty startował w tej wielkiej imprezie. - Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Wyższym niż ostatnie mistrzostwa świata. Widać było, że zawodnicy nie próżnowali i każdy po dokładał do swojego ciężaru. A startowali tutaj najlepsi na świecie. Niestety, na martwym ciągu, przy rozgrzewce złapałam kontuzję. Odezwał się mięsień w plecach, no i nie udało się realizować zamierzeń, a liczyłem na szczęśliwą, siódmą pozycję - podsumował polski siłacz.

 

Na rywalizację i jeszcze większe dźwiganie zapraszamy do NFM także we wtorek 25 lipca i w środę 26 lipca. Wszyscy liczymy przecież na kolejny medal Jarosława Olecha, który jest 15-krotnym mistrzem świata.

MC, theworldgames2017.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze