Niemiecki bombardier wraca do kadry na ME 2017!

Siatkówka
Niemiecki bombardier wraca do kadry na ME 2017!
fot. Cyfrasport

Georg Grozer, występujący na pozycji atakującego, zagra na mistrzostwach Europy w Polsce. Utytułowany siatkarz pojawił się na liście zawodników powołanych przez trenera Andreę Gianiego.

Grozer od wielu lat stanowił o sile niemieckiej reprezentacji. Zawodnik nie pojawił się jednak na turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw świata. Niemcy przegrali wówczas mecz z Belgią i nie wywalczyli awansu na rozgrywane we Włoszech i Bułgarii turniej globu. To już kolejna porażka brązowych medalistów czempionatu z 2014 roku. Zespół nie wystąpił na igrzyskach olimpijskie w Rio de Janeiro, a w tegorocznej edycji Ligi Światowej nie zdołał awansować do II dywizji. Niemcy przegrali w turnieju dwa spotkania: z Austrią i Hiszpanią i ostatecznie zajęli trzecie miejsce w III dywizji.

 

Należy jednak zaznaczyć, że zespół jest obecnie w fazie przebudowy. W Lidze Światowej wystąpiło kilku młodych zawodników m. in. Ruben Schott, Julian Zenger, Tobias Krick czy Egor Bogache, którzy być może w przyszłych latach będą czołowymi graczami reprezentacji.

 

W ramach przygotowań do mistrzostw Europy, zespół zagra 19 sierpnia towarzyski mecz w Brnie z Belgią, którą prowadzi były szkoleniowiec Niemców - Vital Heynen. W fazie grupowej europejskiego czempionatu zespół zmierzy się w Szczecinie z reprezentacją Włoch, Czech i Słowacji. Grozer będzie niewątpliwie dużym wzmocnieniem niemieckiego zespołu.

 

Siatkarz razem z drużyną narodową sięgał m. in. po złoto Ligi Europejskiej czy brąz mistrzostw świata. Podczas klubowej kariery był wielokrotnie nagradzany za umiejętności indywidualne - MVP PlusLigi w sezonie 2011/2012, dwukrotnie najlepszy atakujący Klubowych Mistrzostw Azji. W latach 2010-2012 zawodnika mogliśmy oglądać na plusligowych parkietach w zespole Asseco Resovii Rzeszów, z którym wywalczył złoto i brąz mistrzostw Polski. Gracz aktualnie jest zawodnikiem Lokomotiwu Nowosybirsk.

 

Skład reprezentacji Niemiec na mistrzostwa Europy:

 

Rozgrywający: Lukas Kampa, Jan Zimmermann,

Atakujący: Gyorgy Grozer, Simon Hirsch,

Środkowi: Tobias Krick, Marcus Böhme, Michael Andrei, Noah Baxpöhler

Przyjmujący: Denys Kaliberda, Christian Fromm, Moritz Reichert, Ruben Schott

Libero: Julian Zenger, Egor Bogachev

o.s, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze