PlusLiga: Kielczanie wznowili treningi

Siatkówka
PlusLiga: Kielczanie wznowili treningi
fot. PAP

Kieleccy siatkarze pod wodzą nowego szkoleniowca Wojciecha Serafina rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Nadal jednak nie wiadomo, pod jaką nazwą zespół wystąpi w nadchodzących rozgrywkach ekstraklasy.

Z zespołu, który zajął w poprzednim sezonie 13. miejsce, w ekstraklasie pozostało tylko siedmiu zawodników: Maciej Pawliński, Jakub Wachnik, Szymon Biniek, Aleksiej Nałobin, Andrij Orobko, Patryk Więckowski i Andrzej Superlak.

- Skład drużyny faktycznie trochę się zmieni. Najważniejsza zmiana dotyczy pozycji rozgrywającego, wiec trzeba będzie od nowa zgrywać zespół. Zadanie pewnie niełatwe, ale na przygotowania mamy dwa miesiące – powiedział Pawliński, który w ubiegłym sezonie pełnił funkcję kapitana drużyny.

Władze kieleckiego klubu nie zdecydowały się na przedłużenie umowy z Turkiem Sinanem Tanikiem. W nadchodzącym sezonie drużynę poprowadzi Serafin, ostatnio drugi trener Lotosu Trefla Gdańsk. - To kolejny krok w mojej karierze trenerskiej. W zespole doszło do sporych zmian, więc mnie i zawodników czeka dużo pracy. Ale ja się nie boję trudnych wyzwań – podkreślił Serafin.

Na pierwszych zajęciach pojawiło się sześciu nowych zawodników: przyjmujący Jakub Szymański (poprzedni klub SMS Spała), grający na tej samej pozycji Łukasz Łapszyński (AZS Politechnika Warszawa), rozgrywający Przemysław Stępień (Lotos Trefl Gdańsk), środkowy bloku Mariusz Schamlewski (Victoria Wałbrzych), kolejny rozgrywający Piotr Adamski (AGHH Kraków) i libero Mateusz Czunkiewicz z Łuczniczki Bydgoszcz.

- Ten zespół to taka mieszanka rutyny z młodością. Zresztą uważam, że każda drużyna powinna być w ten sposób budowana. Liczę jednak, że to nie będzie koniec transferów. Naszym priorytetem jest przede wszystkim pozyskanie atakującego – podkreślił nowy szkoleniowiec kieleckiej drużyny.

Nadal jednak nie wiadomo, pod jakim szyldem zespół wystąpi w nadchodzących rozgrywkach, po tym jak z finansowania kieleckich siatkarzy wycofała się firma Effector. W kalendarzu ekstraklasy widnieje nazwa Świętokrzyska Siatkówka Kielce. - W połowie sierpnia na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformujemy wszystkich pod jaką nazwą zespół wystartuje w najbliższym sezonie – powiedział tajemniczo prezes klubu Jacek Sęk.

Przez cały okres przygotowań zespół trenował będzie w Kielcach. Pierwsze sparingi drużyna rozegra na początku września z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. W dniach od 9 do 10 września zespół Serafina weźmie udział w turnieju w Suwałkach, a tydzień później zagra w Radomiu.

Rozgrywki ekstraklasy kielczanie zainaugurują 30 września wyjazdowym meczem z Asseco Resovią Rzeszów.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze