Brązowy medalista Ligi Europejskiej w Jastrzębskim Węglu!

Siatkówka
Brązowy medalista Ligi Europejskiej w Jastrzębskim Węglu!
fot. volleyboll.se

Władze Jastrzębskiego Węgla podpisały kontrakt na kolejny sezon PlusLigi z rozgrywającym reprezentacji Szwecji. Jest nim 25-letni Dardan Lushtaku.

- Zależało nam na tym, żeby znaleźć rozgrywającego z pewnym doświadczeniem, który wsparłby Lukasa Kampę oraz wspomagałby podczas treningu grupę graczy rezerwowych. Dardan pracował w lecie z reprezentacją Szwecji, z którą dotarł do turnieju finałowego Ligi Europejskiej. Ponadto, wcześniej zdobywał doświadczenie w Lidze Mistrzów, co z całą pewnością nam się przyda – ocenił Mark Lebedew, szkoleniowiec  Jastrzębskiego Węgla w rozmowie z jastrzebskiwegiel.pl.

 

Siatkarz razem z zespołem narodowym sięgnął w tym roku po brązowy medal Ligi Europejskiej. W swojej klubowej karierze reprezentował barwy m.in. Noliko Maaseik, z którym występował trzy lata temu w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Szwedzki gracz zastąpi w Jastrzębskim Węglu na rozegraniu Radosława Gila, który podpisał kontrakt ze słoweńskim Calcit Kamnik.

 

– Po decyzji Radka Gila, który ze względu na możliwość częstszych występów w podstawowym składzie zmienił klub, szukaliśmy wartościowego zmiennika dla Lukasa Kampy i jednocześnie gracza, którego kontrakt nie obciążałby w znaczący sposób budżetu Klubu. Dardan Lushtaku w naszym odczuciu spełnił oba te warunki i dlatego też postanowiliśmy związać się z nim rocznym kontraktem – powiedział Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

o.s, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze