IO Pjongczang: Początek sezonu dwuboistów w Oberwiesenthal

Zimowe
IO Pjongczang: Początek sezonu dwuboistów w Oberwiesenthal
fot. PAP

Kadra narodowa w kombinacji norweskiej rozpocznie sezon olimpijski startem w zawodach Letniej Grand Prix w niemieckim Oberwiesenthal. 19 sierpnia odbędzie się sprint drużynowy, a dzień później konkurs indywidualny.

Opiekujący się reprezentacją od 18 maja niemiecki trener Danny Winkelmann, który zastąpił opiekującego się kadrą dwuboistów przez ostatnie dwa sezony Mateusza Wantuloka, zdecydował, że w inauguracyjnych zawodach wystąpią: Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok oraz Paweł Twardosz. Ta czwórka w środę wyjedzie do Niemiec, a w drodze do Oberwiesenthal odbędzie trening w Oberhofie.

Pozostałe imprezy LGP w kombinacji norweskiej będą gościć: austriacki Tschagguns (23 sierpnia), niemiecki Oberstdorf (25-26 sierpnia) oraz słoweńska Planica (30 września-1 października).

Kadra seniorów i juniorów: Andrzej Szczechowicz, Mateusz Jarosz, Maciej Zborowski, Maciej Korzeniowski, Piotr Kudzia i Mateusz Małyjurek, którymi opiekują się Tomasz Pochwała i Tomisław Tajner, trenowały wspólnie w Szczyrku w tamtejszym Centralnym Ośródku Sportu, gdzie jak powiedział PAP Piotr Śliwka - odpowiedzialny w sztabie Winkelmanna za przygotowanie sprzętowe i nadzór nad treningami, jest bardzo dobra baza.

- Można tam zarówno skakać, jak ćwiczyć na nartorolkach - wspomniał.

Obie grupy zawitały też do Wisły, a także gościły w austriackim Ramsau, gdzie zawodnicy kontynuowali przygotowania do sezonu na miejscowej skoczni oraz na pobliskim lodowcu Dachstein. Pod koniec lipca dwuboiści przebywali z kolei w słoweńskiej Planicy.

39-letni Winkelmann sam startował w kombinacji norweskiej. Po zakończeniu kariery współpracował, jako trener indywidualny, z Magdaleną Schnurr, złotą medalistką MŚ juniorek w skokach narciarskich ze Szczyrbskiego Jeziora z 2009 roku, która w tym samym roku w mistrzostwach świata seniorów w Libercu była siódma. Od 2011 roku pracował w szkole sportowej w Schwarzwaldzie. Kilka lat temu miał także pod opieką utalentowanego niemieckiego dwuboistę Fabiana Riesslego.

Rywalizacja o punkty Pucharu Świata rozpocznie się w fińskim Kuusamo 24 listopada.

Główną imprezą sezonu będą igrzyska olimpijskie w Pjongczangu (9-25 lutego 2018). Najlepsi juniorzy globu walczyć będą o medale MŚ w Szwajcarii w dniach 27 stycznia - 4 lutego.

KB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze