Mika wśród lwów. Niezwykłe atrakcje w gdańskim ZOO

Siatkówka
Mika wśród lwów. Niezwykłe atrakcje w gdańskim ZOO
fot. Cyfrasport

W czwartek 10 sierpnia na całym świecie obchodzone jest święto króla zwierząt. Gdańskie ZOO przygotowało z tej okazji wiele atrakcji, m.in. trening medyczny, karmienie oraz zabawy rodziny lwów, która mieszka w ogrodzie zoologicznym. W wydarzeniu uczestniczyć będzie też kapitan sportowego stada "gdańskich lwów" – Mateusz Mika. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ZOO!

Lotos Trefl Gdańsk w zbliżających się rozgrywkach PlusLigi będzie występować na siatkarskich parkietach jako "gdańskie lwy". Jest to nawiązanie do symbolu miasta, a także atrybutów królów zwierząt – ambicji, waleczności, szlachetności i mądrości. Żółto-czarni chcą bowiem takimi postawami kierować się zarówno w trakcie walki o miejsce w fazie play-off jednej z najsilniejszych lig świata, jak i poza parkietem, realizując szereg działań społecznych. W czwartek natomiast kapitan siatkarskiego stada "gdańskich lwów" – mistrz świata Mateusz Mika – weźmie udział w obchodach dnia króla zwierząt, podglądając życie gdańskiej rodziny tych ssaków. ZOO przygotowało na to święto mnóstwo atrakcji, zarówno dla samych zwierząt, jak i odwiedzających ogród zoologiczny.

 

W programie znalazły się m.in. lwie opowieści, konkursy, quizy i warsztaty artystyczne, a szczególną atrakcją będzie możliwość zobaczenia treningu medycznego, karmienia i zabaw gdańskiego stada lwów na wybiegu zewnętrznym. Będzie to wyjątkowa okazja, ponieważ na co dzień ssaki te nie jedzą na oczach publiczności. Tym razem będą one miały poukrywane na wybiegu smaczne prezenty, by pokazać swoje harce odwiedzającym. Niespodzianką od siatkarskich "gdańskich lwów" dla królów zwierząt "Wielkiej Piątki", zamieszkujących Gdański Ogród Zoologiczny, będzie z kolei przekazanie 5 zł z każdego karnetu na mecze LOTOSU Trefla w sezonie 2017/18.

 

– W trakcie Międzynarodowego Dnia Lwa przyjrzymy się bliżej tym niezwykłym zwierzętom – ich opiekunowie odsłonią wiele tajemnic i opowiedzą o ich życiu. Chcemy też jednak zwrócić szczególną uwagę na sytuację tych wielkich kotów na świecie. Obecnie populację królów zwierząt szacuje się na około 25 tysięcy i liczba ta niestety wykazuje tendencję spadkową. Cieszę się, że sportowe autorytety naszego miasta – siatkarze Lotosu Trefla – będąc "gdańskimi lwami", także włączają się w nasze działania, które mają przybliżyć mieszkańcom symbol stolicy województwa pomorskiego – mówi Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Lwa rozpoczną się w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym o godz. 9:30 i potrwają do 12:30. Mateusz Mika będzie uczestniczyć w ich pierwszej części (do około godz. 10:15). Szczegółowe informacje.

RM, Lotos Trefl Gdańsk - Biuro Prasowe
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie