Memoriał Janusza Sidły: Stu lekkoatletów z 25 krajów w Sopocie

Inne
Memoriał Janusza Sidły: Stu lekkoatletów z 25 krajów w Sopocie
fot. Cyfrasport

Ponad 100 lekkoatletów z 25 krajów weźmie udział w 20. Memoriale Janusza Sidły, w środę na Stadionie Leśnym w Sopocie. W programie jest 11 konkurencji. Jedną z gwiazd będzie wicemistrzyni świata w skoku w dal Rosjanka Daria Kliszyna.

Uznawana za jedną z najładniejszych lekkoatletek, Kliszyna uzyskała w Londynie siedem metrów. Z polskiej strony w konkursie wystąpi Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań), która w stolicy Wielkiej Brytanii zajęła szóstą lokatę w trójskoku.

 

„Chcieliśmy, aby ten mityng był jak najbardziej atrakcyjny dla kibiców. Z jednej strony ma być krótki i dynamiczny, a z drugiej obfitować w wartościowe rezultaty. Poza Kliszyną w imprezie weźmie udział wielu klasowych zawodników" - poinformował na konferencji prasowej dyrektor Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, który jest organizatorem memoriału, Jerzy Smolarek.

 

Silnie będzie obsadzony konkurs pchnięcia kulą mężczyzn, w którym ma rywalizować cała krajowa czołówki.

 

„W Sopocie zobaczymy Michała Haratyka, Konrada Bukowieckiego i Jakuba Szyszkowskiego. Rywalizacja w Londynie raczej nie poszła zgodnie z ich oczekiwaniami i dlatego liczymy, że bez dodatkowego stresu, a z podrażnioną ambicją, pokuszą się na Stadionie Leśnym o bardzo dobre wyniki” - dodał dyrektor SKLA.

 

Organizatorzy spodziewają się również szybkiego biegu „Bursztynowa Mila” pamięci zmarłej w zeszłym roku dwukrotnej medalistce olimpijskiej w skoku w dal Elżbiecie Duńskiej-Krzesińskiej.

 

„Dojdzie w nim do bezpośredniego pojedynku najlepszych polskich specjalistek od średnich dystansów, czyli Angeliki Cichockiej, Joanny Jóźwik i Sofii Ennaoui” - poinformował Smolarek.

 

Na nietypowym dystansie 300 m pobiegnie m.in. Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) i Holender Liemarvin Bonevacia. Z kolei na 100 m wystąpi Ewa Swoboda – sprinterka AZS AWF Katowice będzie miała klasowe rywalki, bo swój start potwierdziły ubiegłoroczna halowa mistrzyni świata na 60 m Amerykanka Barbara Pierre, a także jej rodaczka Aaliyah Brown i Jamajka Natasha Morrison.

 

W rzucie oszczepem, memoriałowej konkurencji, zaprezentuje się mistrz Europy juniorów do lat 20 z Grosseto Cyprian Mrzygłód (AZS AWFiS Gdańsk).

 

Janusz Sidło, pięciokrotny olimpijczyk (1952-1968), urodził się 19 czerwca 1993 roku w Szopienicach. Był zawodnikiem Stali Katowice, Spójni Gdańsk i Spójni Warszawa. Z igrzysk w 1956 roku w Melbourne wrócił ze srebrnym medalem. Dwukrotnie był mistrzem Europy (1954 i 1958), czternastokrotnie mistrzem kraju (1951-59). Rekordzista świata - 83,66 m w 1956 roku. Pierwszy Polak, który rzucił oszczepem ponad 80 m. Zmarł 2 sierpnia 1993 roku.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze