Kanada pokonana! Pierwsze zwycięstwo Polaków w Memoriale Wagnera

Polscy siatkarze pokonali 3:0 Kanadę w swym drugim meczu na XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. W drugim sobotnim spotkaniu turnieju Francja zmierzy się z Rosją.

Polacy w pierwszym spotkaniu Memoriału Huberta Jerzego Wagnera po emocjonującej grze musieli uznać wyższość Francuzów (2:3). Aktualni mistrzowie Europy pomimo absencji swojej największej gwiazdy, MVP tegorocznej edycji Ligi Światowej, Ervina N'Gapetha poradzili sobie bardzo dobrze i obnażyli wiele mankamentów w grze podopiecznych Ferdinando De Giorgiego. Kanadyjczycy, grający pod wodzą byłego trenera reprezentacji Polski Stephane Antigi, w meczu inaugurującym turniej również doznali porażki – 1:3 z reprezentacją Rosji.

Konfrontację obu przegranych w pierwszym dniu ekip lepiej rozpoczęli Polacy, którzy dzięki skutecznym zagrywkom Bartłomieja Lemańskiego i Dawida Konarskiego szybko wypracowali sobie przewagę (6:2). W środkowej części seta Kanadyjczycy zdołali odrobić straty, wykorzystując problemy gospodarzy z przyjęciem (14:14). W końcówce oglądaliśmy wyrównaną walkę, a zwycięzcę tej partii musiała wyłonić rywalizacja na przewagi. Z tej wojny nerwów zwycięsko wyszli Polacy, a wynik seta na 36:34 skutecznym atakiem ustalił Dawid Konarski.

Drugą partię lepiej rozpoczęli siatkarze z Kraju Klonowego Liścia (2:6, 4:8). Po dwóch asach Lemańskiego udało się odrobić straty (11:11), a później żadna ze stron długo nie była w stanie wypracować sobie znaczącej przewagi. Dopiero w końcówce, po serii bloków, gospodarze odskoczyli rywalom (21:18), a dwa błędy własne Kanadyjczyków zakończyły tę odsłonę (25:20).

W trzecim secie znów oglądaliśmy dobre otwarcie w wykonaniu kanadyjskich siatkarzy (1:4), ale Polacy znów szybko odrobili straty (6:6). Wynik długo oscylował wokół remisu i – podobnie jak w drugiej partii – gospodarze w końcówce uzyskali przewagę i przy stanie 24:21 wywalczyli piłkę meczową. Chwila rozkojarzenia w polskich szeregach pozwoliła rywalom doprowadzić do rywalizacji na przewagi, w której znów górą byli podopieczni trenera De Giorgiego. Spotkanie skutecznym atakiem zakończył Michał Kubiak (26:24).

W porównaniu ze spotkaniem przeciwko Francji De Giorgi dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie. Łukasza Wiśniewskiego zastąpił na środku siatki Lemański. Zmiennicy nie dostali od trenera zbyt wielu okazji do zaprezentowania swych umiejętności. Gra Polaków, podobnie jak w piątkowym meczu, falowała. Atutami były: dobra gra blokiem i zagrywką oraz skuteczność Dawida Konarskiego (szczególne w pierwszej partii), a słabszym elementem znów było przyjęcie.

Memoriał Wagnera jest dla polskich siatkarzy ostatnim testem przed mistrzostwami Europy, które już od 24 sierpnia będą odbywały się w naszym kraju. Kanadyjczycy zaś przygotowują się do startu w mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, które zostaną rozegrane od 26 września do 1 października w Colorado Springs w Stanach Zjednoczonych.

Polska – Kanada 3:0 (36:34, 25:20, 26:24)

Polska: Mateusz Bieniek, Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak i Paweł Zatorski (libero) oraz Jakub Popiwczak (libero), Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz, Rafał Buszek.

Kanada: Tyker Sanders, Steven Marshall, Nicholas Hoag, Sharone Evans Vernon, Daniel Jansen Vandoorn, Lucas van Berkel i Blair Bann (libero) oraz Brett Walsh, Duquettie Bryan, Bradley Gunter, Arthur Szwarc.

Relacja zakończona

POLSKA – KANADA 3:0 (36:34, 25:20, 26:24) Skuteczna kontra Michała Kubiaka zakończyła to spotkanie!

POLSKA – KANADA 2:0, 25:24 Arthur Szwarc zaserwował w aut.

POLSKA – KANADA 2:0, 24:24 Kanadyjczycy doprowadzili do rywalizacji na przewagi!

POLSKA – KANADA 2:0, 24:23 Nicholas Hoag zaatakował z przechodzącej piłki.

POLSKA – KANADA 2:0, 24:21 Przestrzelona zagrywka Kanadyjczyków i piłka meczowa dla Polski!

POLSKA – KANADA 2:0, 23:20 Bartłomiej Lemański - as serwisowy!

POLSKA – KANADA 2:0, 20:20 Kanadyjczycy nie rezygnują z walki o przedłużenie meczu.

POLSKA – KANADA 2:0, 20:18 Skutecznym atakiem z lewego skrzydła popisał się Dawid Konarski.

POLSKA – KANADA 2:0, 19:17 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – KANADA 2:0, 18:17 Seria wygranych akcji Polaków. Po skutecznym bloku Bartłomieja Lemańskiego, przerwę zarządził Stephane Antiga.

POLSKA – KANADA 2:0, 15:17 Nicholas Hoag popisał się kolejnym asem. O czas poprosił trener Ferdinando De Giorgi.

POLSKA – KANADA 2:0, 15:16 Nicholas Hoag popisał się asem serwisowym. Minimalna przewaga reprezentacji Kanady na drugiej przerwie technicznej.

POLSKA – KANADA 2:0, 15:14 Bartosz Kurek obił blok rywali.

POLSKA – KANADA 2:0, 14:14 Walka punkt za punkt w tej części seta.

POLSKA – KANADA 2:0, 13:12 Nicholas Hoag znów pomylił się w ataku. Stephane Antiga poprosił o czas.

POLSKA – KANADA 2:0, 12:12 Nicholas Hoag zaatakował w siatkę, Polacy odrobili straty.

POLSKA – KANADA 2:0, 10:12 Bartłomiej Lemański zaserwował w aut.

POLSKA – KANADA 2:0, 9:11 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

POLSKA – KANADA 2:0, 8:10 Autowy serwis Kanadyjczyków.

POLSKA – KANADA 2:0, 6:8 Dwa punkty przewagi Kanadyjczyków na pierwszej przerwie trzeciego seta.

POLSKA – KANADA 2:0, 6:6 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

POLSKA – KANADA 2:0, 5:6 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – KANADA 2:0, 1:4 Znów dobry początek Kanadyjczyków. Trener Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – KANADA 2:0, 1:2 Rozpoczął się set numer trzy.

POLSKA – KANADA 2:0 (36:34, 25:20) Podwójne odbicie po stronie Kanadyjczyków zakończyło drugą partię.

POLSKA – KANADA 1:0, 24:20 W siatkę wpadli Kanadyjczycy! Piłka setowa dla reprezentacji Polski.

POLSKA – KANADA 1:0, 23:19 Dawid Konarski zaatakował w aut, ale weryfikacja pokazała, że piłka otarła się o blok Kanadyjczyków.

POLSKA – KANADA 1:0, 22:19 Serwis Kanadyjczyków w taśmę.

POLSKA – KANADA 1:0, 21:18 Trzeci z rzędu punkt Polaków zdobyty blokiem!

POLSKA – KANADA 1:0, 20:18 Dawid Konarski zatrzymał blokiem atak rywali.

POLSKA – KANADA 1:0, 18:18 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

Memoriał Wagnera: Niesamowita walka w pierwszym secie! Polacy wygrali 36:34 (WIDEO)

Siatkarze reprezentacji Polski i Kanady toczyli niezwykle zaciętą walkę w pierwszym secie sobotniego meczu rozgrywanego podczas Memoriału Wagnera. Ostatecznie, górą byli Biało-Czerwoni, wygrywając 36:34.

POLSKA – KANADA 1:0, 17:17 Skuteczny blok Polaków. Trzy piłki z rzędu padły łupem gospodarzy i Stephane Antiga poprosił o czas.

POLSKA – KANADA 1:0, 15:17 Nicholas Hoag popełnił błąd przy zagrywce.

POLSKA – KANADA 1:0, 14:16 Dwie zepsute zagrywki przed drugą przerwą techniczną. Dwa punkty tracą Polacy.

POLSKA – KANADA 1:0, 13:13 Szczęśliwy atak Michała Kubiaka.

POLSKA – KANADA 1:0, 12:13 Skutecznie Dawid Konarski.

POLSKA – KANADA 1:0, 11:11 Bartłomiej Lemański - as serwisowy! Polacy odrobili straty.

POLSKA – KANADA 1:0, 10:11 Bartłomiej Lemański - as serwisowy! Stephane Antiga poprosił o czas.

POLSKA – KANADA 1:0, 8:11 Bartosz Kurek zaserwował w siatkę.

POLSKA – KANADA 1:0, 6:9 Długą wymianę zakończył Bartosz Kurek.

POLSKA – KANADA 1:0, 4:8 Wyraźna przewaga reprezentacji Kanady na pierwszej przerwie.

POLSKA – KANADA 1:0, 2:6 Słaby początek tego seta w wykonaniu Polaków.

POLSKA – KANADA 1:0, 2:5 Efektowną sztuczką techniczną Nicholas Hoag oszukał polski blok. O czas poprosił Ferdinando De Giorgi.

POLSKA – KANADA 1:0, 2:3 Piłka po ataku Nicholasa Hoaga trafia w narożnik boiska.

POLSKA – KANADA 1:0, 2:2 Skuteczny atak Bartłomieja Lemańskiego.

POLSKA – KANADA 1:0, 1:1 Rozpoczął się drugi set. Skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – KANADA 1:0 (36:34) Skuteczny atak Dawida Konarskiego zakończył bardzo długą, pierwszą odsłonę!

POLSKA – KANADA 0:0, 35:34 Dawid Konarski obił blok rywali.

POLSKA – KANADA 0:0, 34:33 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – KANADA 0:0, 33:33 Nicholas Hoag zaserwował w aut.

POLSKA – KANADA 0:0, 32:33 Zablokowany Dawid Konarski.

POLSKA – KANADA 0:0, 32:32 Daniel Jansen van Doorn z przechodzącej piłki.

POLSKA – KANADA 0:0, 31:31 Skutecznie Nicholas Hoag.

POLSKA – KANADA 0:0, 31:30 Sharone Vernon-Evans zaatakował w aut.

POLSKA – KANADA 0:0, 30:30 Gramy dalej...

POLSKA – KANADA 0:0, 29:30 Lucas van Berkel - as serwisowy.

POLSKA – KANADA 0:0, 29:28 Dotknięcie siatki przez Sharone Vernona-Evansa.

POLSKA – KANADA 0:0, 28:27 As serwisowy Bartłomieja Lemańskiego.

POLSKA – KANADA 0:0, 27:27 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – KANADA 0:0, 26:27 Bartłomiej Lemański przegrał walkę na siatce.

POLSKA – KANADA 0:0, 26:26 W siatkę wpadli Kanadyjczycy.

POLSKA – KANADA 0:0, 25:26  Lucas van Berkel skutecznie z przechodzącej piłki. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – KANADA 0:0, 25:25 Fabian Drzyzga przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – KANADA 0:0, 24:24 Gramy na przewagi!

POLSKA – KANADA 0:0, 23:24 Przestrzelona zagrywka Mateusza Bieńka dała piłkę setową Kanadyjczykom.

POLSKA – KANADA 0:0, 23:23 Sharone Vernon-Evans zaatakował w aut.

POLSKA – KANADA 0:0, 22:22 Skuteczny atak Mateusza Bieńka

POLSKA – KANADA 0:0, 20:21 Zablokowany Dawid Konarski.

POLSKA – KANADA 0:0, 20:20 Przestrzelona zagrywka Polaków, a w kolejnej akcji skuteczna kontra Kanadyjczyków i znów mamy remis...

POLSKA – KANADA 0:0, 20:18 O czas poprosił Stephane Antiga.

POLSKA – KANADA 0:0, 17:17 Dawid Konarski po dłoniach blokujących rywali.

POLSKA – KANADA 0:0, 16:17 Kanada na prowadzeniu!

POLSKA – KANADA 0:0, 16:15 Błąd Kanadyjczyków w polu zagrywki ustalił wynik na drugiej przerwie. Punkt zaliczki mają Polacy.

POLSKA – KANADA 0:0, 15:15 Skutecznym atakiem popisał się Nicholas Hoag.

POLSKA – KANADA 0:0, 14:14 Kanadyjczycy wyrównali...

POLSKA – KANADA 0:0, 14:12 Sharone Vernon-Evans zaatakował w aut.

POLSKA – KANADA 0:0, 13:11 Mateusz Bieniek z przesuniętej krótkiej.

POLSKA – KANADA 0:0, 11:9 Daniel Jansen van Doorn po przerwie zaserwował w siatkę.

POLSKA – KANADA 0:0, 10:9  Seria Kanadyjczyków. Trener Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – KANADA 0:0, 10:8 Daniel Jansen van Doorn - as serwisowy.

POLSKA – KANADA 0:0, 10:7 Bartosz Kurek zablokowany.

POLSKA – KANADA 0:0, 10:5 Kolejny skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – KANADA 0:0, 9:4 Długą wymianę zakończył Bartosz Kurek.

POLSKA – KANADA 0:0, 8:3 Wyraźna przewaga gospodarzy na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – KANADA 0:0, 6:2 As serwisowy Dawida Konarskiego. Stephane Antiga poprosił o czas.

POLSKA – KANADA 0:0, 4:1 Bartłomiej Lemański popisał się dwiema punktowymi zagrywkami.

POLSKA – KANADA 0:0, 1:0 Rozpoczynamy drugie spotkanie reprezentacji Polski na XV Memoriale Wagnera! Pierwszy punkt w tym meczu wywalczył Dawid Konarski.

Memoriał Wagnera 2017: Terminarz i plan transmisji

Od 11 do 13 sierpnia w Tauron Arenie Kraków zostanie rozegrany jeden z najbardziej prestiżowych siatkarskich turniejów towarzyskich. Sprawdź terminarz i plan transmisji XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera: W XV edycji Memoriału Wagnera wezmą udział cztery reprezentacje: Polska, Francja, Rosja oraz Kanada.

Słuchamy hymnów obu państw. "Mazurek Dąbrowskiego" odśpiewany przez kibiców a capella.

Mecz Polska – Kanada w Polsacie Sport komentują: Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

A tak wygląda cała "14" reprezentacji Polski na sobotnie spotkanie:

Memoriał Wagnera. Polska - Francja 2:3. Skrót meczu

Polscy siatkarze przegrali z Francją 2:3 w swym pierwszym spotkaniu rozgrywanej w Tauron Arenie Kraków XV edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W pierwszym piątkowym spotkaniu Rosja pokonała Kanadę 3:1. W kolejnych meczach turnieju, które zostaną rozegrane w sobotę, Polacy zagrają z Kanadą (godzina 15.00), a Rosjanie z Francją (godzina 18.00).

Trener Ferdinando De Giorgi w rozmowie z Marcinem Lepą zdradził, że wyjściowy skład reprezentacji Polski na spotkanie z Kanadą będzie podobny, jak w meczu z Francją. Biało-czerwoni rozpoczną w składzie: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski – Paweł Zatorski (libero).

Memoriał Wagnera: Polska - Kanada. Transmisja w Polsacie Sport

Po porażce w pięciosetowym boju z Francją, siatkarska reprezentacja Polski w swoim drugim meczu podczas Memoriału Huberta Wagnera zmierzy się z Kanadą. Zawodnicy z Ameryki Północnej swoją potyczkę z Rosją również przegrali, więc oba zespoły będą chciały za wszelką cenę wygrać. Transmisja meczu Polska - Kanada w Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z meczu Memoriału Wagnera Polska - Kanada. Początek spotkania o godzinie 15.00.