PlusLiga: Gwiazdor ligi japońskiej już w Polsce

Siatkówka
PlusLiga: Gwiazdor ligi japońskiej już w Polsce
fot. Onico Warszawa

Nikola Gjorgiev przyleciał do Polski. Atakujący 14 sierpnia dołączy do przygotowującej się do nowego sezonu PlusLigi drużyny Onico Warszawa.

– Pierwsze wrażenie jest niesamowite. Bardzo się cieszę, że tu jestem. Niecierpliwie czekam na poniedziałkowy trening, na spotkanie z kolegami z drużyny i na rozpoczęcie nowego sezonu, który zapowiada się wspaniale. Liczę na Wasz doping –  powiedział zawodnik chwilę po wyjściu z samolotu.

 

Nikola Gjorgiev ma dwadzieścia osiem lat. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął w serbskim klubie OK Radnički Kragujevac. W 2009 roku przeniósł się do włoskiego Volley Forli, a dwanaście miesięcy później podpisał kontrakt z Maliye Milli Piyango Ankara. W stolicy Turcji spędził aż cztery sezony. W 2014 roku postanowił przeprowadzić się do Francji i podpisał kontrakt z Paris Volley. Grał tam m.in. z nowym rozgrywającym Onico Warszawa – Antoinem Brizardem. Był jednym z najlepszych zawodników ligi i przyczynił się do wywalczenia przez jego drużynę wicemistrzostwa kraju.

 

Po udanym sezonie otrzymał intratną propozycję z Japonii i związał się kontraktem z klubem Torray Arrows. W pierwszym sezonie gry w Kraju Kwitnącej Wiśni wraz z kolegami z zespołu wywalczył brązowe medale, a rok później – tytuł mistrza Japonii. Sam zaś wyróżniony został nagrodą MVP ligi.

RM, Onico Warszawa - Biuro Prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze