Team Liquid wygrał 11 milionów dolarów w Mistrzostwach Świata Dota 2!

E-sport
Team Liquid wygrał 11 milionów dolarów w Mistrzostwach Świata Dota 2!
fot. Materiały prasowe

Team Liquid zwyciężył w największym pod względem puli nagród turnieju esportowym. Wygrywając The International 2017, drużyna zainkasowała na swoje konto prawie 11 milionów dolarów!

Batalia o miliony dolarów i tytuł najlepszego zespołu Dota 2 na świecie toczyła się w nocy. Najpierw późniejsi triumfatorzy poskromili w finale drabinki przegranych LGD.ForeverYoung, by później – w najważniejszym spotkaniu zawodów  bez większych problemów sprowadzić do parteru reprezentantów Newbie.

 

W tym roku złote medale The International warte były niespełna 11 milionów dolarów! Właśnie tyle zgarnęła międzynarodowa ekipa spod szyldu Team Liquid złożona z Fina, Bułgara, Libańczyka, Niemca oraz Jordańczyka. Wicemistrzów nagrodzono czekiem na prawie 4 miliony dolarów, a dla składu, który stanął na najniższym podium, przeznaczono ponad 2,5 miliona dolarów.

 

Podium The International 2017:

 

1. miejsce - Team Liquid - $10,821,352

2. miejsce - Newbie - $3,935,037

3. miejsce - LGD.ForeverYoung - $2,582,368

 

The International jest jedynym turniejem esportowem, którego pula nagród przekroczyła 20 milionów dolarów. I to już w poprzedniej edycji! W tym roku padł jednak kolejny rekord, bowiem wartość „upominków” dla uczestników sięgnęła niemal 25 milionów. Gratyfikacje w mistrzostwach świata Dota 2 są tak imponująca ze względu na sposób finansowania zawodów. VALVE, producent gry, ofiarowuje na ten cel symboliczną sumę. Reszta pieniędzy pochodzi od społeczności fanowskiej Dota 2. To ona przeznacza swoje środki na zakup specjalnych dodatków do gry, a 25% z tego przychodu trafia właśnie do puli nagród TI.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze