Orlen Liga: Mistrzynie Polski rozpoczęły przygotowania do sezonu

Siatkówka
Orlen Liga: Mistrzynie Polski rozpoczęły przygotowania do sezonu
fot. Chemik Police

Chemik Police rozpoczął przygotowania do sezonu 2017/18. W klubie stawiło osiem zawodniczek. Pozostałe przebywają na zgrupowaniach reprezentacji i stawią się w Azoty Arenie po zakończeniu mistrzostw Europy.

– Zaczniemy z Agnieszką Bednarek-Kaszą, Katarzyną Gajgał-Anioł, Katarzyną Zaroślińską-Król, Izabelą Bełcik, Natalią Mędrzyk i Alex Holston. Do tego w treningach pomogą nam Magdalena Stysiak i Patrycja Chrzan, które w minionym sezonie występowały w Młodej Lidze Kobiet. Pozostałe dziewczyny, w zależności od tego, jak ich reprezentacje spiszą się w mistrzostwa Europy, wrócą do nas w październiku – powiedział trener Jakub Głuszak.

 

Pierwszego dnia siatkarki miały badania medyczne, spotkanie z prezesem Pawłem Frankowskim i sztabem szkoleniowym oraz testy fizyczne w małej hali.

 

W środę rano mistrzynie Polski wyjadą do Wieńca Zdrój na trzydniowy obóz integracyjno-organizacyjny. Od przyszłego tygodnia rozpoczną się "sportowe" przygotowania do sezonu, które wzbogacone zostaną o basen, jogę, siłownię i siatkówkę plażową.

 

– Taki tryb przygotowań to już standard. Zarówno w Polsce, jak i zagranicą, treningi prowadzone są w różnych miejscach. Nowością jest dla nas joga, która ma pomóc w pracy nad gibkością i równowagą – stwierdził.

 

Poza klubem do mistrzostw Europy przygotowują się Sladjana Mirković, Stefana Veljković, Maret Balkestein-Grothues, Malwina Smarzek i Aleksandra Krzos.

 

– Trzymamy kciuki za dziewczyny i życzymy im awansu do strefy medalowej. Co do reprezentacji Polski, to na pewno pomoże jej zwycięstwo w World Grand Prix. W mojej ocenie liderką zespołu jest Asia Wołosz, która ciągnie do walki pozostałe dziewczyny. Ważnymi ogniwami są również Malwina Smarzek, nasza przyjmująca, i Berenika Tomsia – dodał.

RM, Chemik Police – Biuro Prasowe
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie