Ważna zmiana przed walką Mayweather - McGregor. Rosną szanse mistrza UFC?

Sporty walki
Ważna zmiana przed walką Mayweather - McGregor. Rosną szanse mistrza UFC?
fot. PAP

Komisja Stanu Nevada oficjalnie potwierdziła, że Floyd Mayweather (49-0, 26 KO) i Conor McGregor (0-0), którzy już 26 sierpnia zmierzą się w Las Vegas, będą boksować w 8-uncjowych rękawicach.

Hitowa walka, do której pozostało już coraz mniej czasu, została zakontraktowana w limicie 154 funtów. Według przepisów zawodnicy powinni mieć na sobie 10-uncjowe rękawice - lżejszych można używać tylko w starciach w limicie 135 funtów lub mniej. Istnieje jednak zapis w regulaminie, który mówi, że jeśli obaj wojownicy zgodzą się na 8-uncjowe rękawice, to Komisja weźmie to pod uwagę.

Na początku to głównie McGregor nalegał na zmianę rękawic. Podczas konferencji prasowych śmiał się z Mayweathera, który jego zdaniem robił wszystko, by tylko zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo. Jak widać słowa Irlandczyka zadziałały, bo "Money" po jakimś czasie zmienił zdanie i również chciał bić się w 8-uncjowych rękawicach, by udowodnić, że nie boi się podjęcia większego ryzyka.

- Nie wierzcie temu, co słyszycie w mediach. Jeśli nie pochodzi to bezpośrednio ode mnie, nie jest to prawdą. Mówię McGregorowi: walczmy w 8-uncjowych rękawicach. McGregor może bić się w rękawicach dowolnej marki. Ja będę nosił 8-uncjowe Granty. Mogę dostosować się do każdej przewagi, jakiej on potrzebuje, by w ringu czuć się komfortowo.Dajmy fanom boksu i MMA to, co chcą zobaczyć - napisał jakiś czas temu Mayweather.

Prośby obu zawodników zostały spełnione. Komisja Stanu Nevada jednogłośnie orzekła, że zawodnicy będą mogli założyć 8-uncjowe rękawice. To na pewno dobra wiadomość dla McGregora, który jest przyzwyczajony do walki w lżejszych rękawicach.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie