ME w siatkówce plażowej: Kołosińska i Gruszczyńska zagrają w barażu o "16"

Siatkówka
ME w siatkówce plażowej: Kołosińska i Gruszczyńska zagrają w barażu o "16"
fot. PAP

Siatkarki plażowe Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska z dwoma zwycięstwami i jedną porażką na koncie zajęły drugie miejsce w grupie H mistrzostw Europy w łotewskiej Jurmale, co dało im awans do barażu o 1/8 finału.

Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) na koniec pierwszego etapu rywalizacji pokonały Austriaczki Lenę Plesiutschnig i Teresę Strauss 2:0 (21:9, 21:15). Wcześniej w czwartek przegrały z Łotyszkami Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką 0:2 (19:21, 19:21).

W piątkowym barażu występujące razem pierwszy sezon Polki zmierzą się z Holenderkami Annemieke Driessen i Ilke Meertens.

Wcześniej prawo gry w fazie pucharowej wywalczyły cztery męskie biało-czerwone duety. Bezpośrednio do 1/8 finału awansowali Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) z Michałem Brylem (RCS Czarni Radom). W barażach wystąpią zaś: Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia), Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Kacper Kujawiak (RCS Czarni Radom) oraz Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) i Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława). Ich rywalami będą - odpowiednio - Austriacy Thomas Kunert i Christoph Dressler, Francuzi Maxime Thiercy i Romain Di Giantommaso oraz reprezentanci gospodarzy Haralds Regza i Martins Plavins.

Ostatni z wymienionych duetów zmierzył się w grupie z Kantorem i Łosiakiem - górą byli biało-czerwoni. Kunert i Dressler z kolei byli przeciwnikami grupowymi Fijałka i Bryla oraz Szałankiewicza i Rudola - oba spotkania zakończyły się zwycięstwem Polaków.

Fijałek i Prudel wcześniej przez dziewięć lat grali razem i wywalczyli dwa brązowe medale czempionatu Starego Kontynentu (2013, 2016). Kołosińska z kolei stanęła na najniższym stopniu podium tej imprezy dwa lata temu w parze z Moniką Brzostek.

Medalowe rozstrzygnięcia w Jurmale zapadną w niedzielę.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie