Eurovolley 2017: Polska – Serbia. Transmisja w Polsacie, Polsacie Sport, na Ipla.tv i Polsatsport.pl

Siatkówka
Eurovolley 2017: Polska – Serbia. Transmisja w Polsacie, Polsacie Sport, na Ipla.tv i Polsatsport.pl
graf. Polsat Sport

Spotkaniem z Serbią na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie polscy siatkarze rozpoczną walkę w mistrzostwach Europy – Lotto Eurovolley Poland 2017. Sprawdź, gdzie obejrzeć transmisję meczu Polska – Serbia.

Od 24 sierpnia do 3 września rozegrane zostaną w Polsce mistrzostwa Europy siatkarzy – Lotto Eurovolley Poland 2017. W meczu otwarcia Polska zmierzy się z Serbią na PGE Narodowym w Warszawie.

 

Przy okazji tego meczu, wracają wspomnienia sprzed trzech lat. Wówczas, 30 sierpnia 2014 roku, przy wypełnionych po brzegi trybunach Stadionu Narodowego, polscy siatkarze prowadzeni przez trenera Stephane Antigę, gładko ograli Serbię 3:0 i zrobili pierwszy krok w drodze do zdobycia złotego medalu mistrzostw świata.

 

Od tego czasu w reprezentacji Polski zaszło jednak zdecydowanie więcej zmian, niż u rywali. W kadrze reprezentacji Serbii powołanej przez trenera Nikolę Grbicia, aż sześciu siatkarzy wystąpiło w meczu otwarcia MŚ 2014. Rozgrywający Nikola Jovovic, atakujący Aleksandar Atanasijević, środkowi Marko Podrascanin i Srećko Lisinac oraz libero Nikola Rosić wybiegli w pierwszym składzie; w trakcie meczu ówczesny trener Serbów Igor Kolaković sięgnął jeszcze po przyjmującego Urosa Kovacevicia. W polskiej ekipie na ME 2017 jedynie trzech zawodników pamięta z parkietu starcie sprzed trzech lat. Jedynie libero Paweł Zatorski zagrał w wyjściowym składzie; atakujący Dawid Konarski i rozgrywający Fabian Drzyzga wystąpili w roli rezerwowych w pierwszym i drugim secie tego krótkiego starcia. Dwaj kolejni gracze – przyjmujący Rafał Buszek oraz Michał Kubiak byli w kadrze meczowej, ale w tym dniu nie zagrali.  

 

W tej sytuacji element zaskoczenia rywali nie będzie już atutem gospodarzy, co zaowocuje być może bardziej zaciętym starciem, niż przed trzema laty. Grbić w ostatniej chwili musiał zrezygnować z usług kontuzjowanego Marko Ivovicia, jego brak będzie sporym osłabieniem Serbów. W składzie tej reprezentacji zobaczymy jednak wielu innych uznanych, doświadczonych graczy, kilku z nich ma doświadczenie z występów w PlusLidze.

 

Polacy do rywalizacji w Eurovolley 2017 przystąpią pod wodzą wybranego w grudniu ubiegłego roku selekcjonera Ferdinando De Giorgiego. Nowy trener wprowadził w reprezentacji wiele zmian, wśród czternastu jego wybrańców na ME jest kilka nowych twarzy (Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański), zabrakło też miejsca dla kilku podstawowych zawodników z kadry trenera Antigi.

 

– Mistrzostwa Europy są takim turniejem, który niektórzy z nas już wygrali, inni debiutują, a jeszcze inni są po raz kolejny i chcieliby w końcu wygrać. Mamy drużynę, która jest w stanie osiągnąć sukces, ale musimy grać zespołowo – zaznaczył kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak. Czy spotkaniem z Serbią Polacy zrobią pierwszy krok w kierunku sukcesu?

 

W grupie A rywalizują również reprezentacje Finlandii oraz Estonii, które zmierzą się w Gdańsku 24 sierpnia (godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport News).

 

Transmisja meczu Polska – Serbia w Polsacie Sport, na Ipla.tv i Polsatsport.pl:

 

17.30 – studio.
18.30 – ceremonia otwarcia.
19.00 – studio.
20.15 – mecz Polska – Serbia (pierwszy gwizdek o 20.30).
+ studio pomeczowe.

 

Transmisja w otwartym Polsacie od godziny 20.05.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze