Eurovolley: Strefa Kibica w Gdańsku na plaży przy molo

Siatkówka
Eurovolley: Strefa Kibica w Gdańsku na plaży przy molo
fot. PAP

Podczas mistrzostw Europy siatkarzy w Gdańsku Strefa Kibica zlokalizowana będzie na plaży. Na PGE Stadionie Letnim przy molo w Brzeźnie mecze będzie mogło oglądać 500 osób, a pierwszą transmisję zaplanowano z czwartkowego spotkania Polski z Serbią.

Strefa Kibica działać będzie na plaży w Gdańsku Brzeźnie od 24 sierpnia do 3 września.

- W tym samym miejscu można było w zeszłym roku oglądać spotkania piłkarskich mistrzostw Europy we Francji oraz igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Strefa Kibica będzie otwarta we wszystkie dni meczowe, a pierwszą transmisje zaplanowaliśmy z czwartkowej ceremonii otwarcia imprezy oraz konfrontacji Polski z Serbią, która rozpocznie się na PGE Narodowym w Warszawie o godzinie 20.30 - powiedział kierownik Referatu Imprez Sportowych Biura Prezydenta ds. Sportu Urzędu Miasta w Gdańsku Marcin Sylwańczyk.

Strefa przeznaczona jest dla 500 osób, a mecze pokazywane będą na monitorze o wymiarach pięć na trzy metry, który zamontowany zostanie na tle morza. Dla pierwszych kibiców przygotowano leżaki, pozostali będą oglądań siatkarskie zmagania bezpośrednio z plaży.

Na miejscu funkcjonują punkty gastronomiczne, można również skorzystać z przygotowanej sportowej infrastruktury, czyli boisk do siatkówki plażowej oraz piłki nożnej.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze