Prezes PZPS: Żółta kartka dla trenerów. Przespali ten mecz

Siatkówka

Selekcjoner reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgi i członkowie jego sztabu szkoleniowego mają o czym myśleć. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk pokazał im żółtą kartkę po meczu z Serbią (0:3) na mistrzostwach Europy w siatkówce - Lotto Eurovolley Poland 2017.

Aleksandra Szutenberg: Zapowiadaliśmy ten mecz jako deja vu tego, co wydarzyło się trzy lata temu. Piękne otwarcie, kibice dopisali, ale wynik nie ten wymarzony.

 

Jacek Kasprzyk: Zabrakło tego, co chyba jest najbardziej potrzebne kibicom, czyli zwycięstwa. To był dopiero pierwszy mecz. Mógłbym powiedzieć jakieś złe słowa, ale moim zdaniem trenerzy przespali to widowisko. Chyba oni byli najbardziej pogubieni w tym meczu. Trenerzy dostają ode mnie żółtą kartkę.

 

Są kolejne mecze grupowe, tam rywale będą zdecydowanie łatwiejsi.

 

Na pewno mecz z Serbią otwierał bezpośrednią drogę do ćwierćfinału. Mamy następne spotkania. Czasem jest tak, że zwycięstwo rodzi się w ciężkich bólach. Później ono bardziej smakuje. Ale trenerzy muszą przemyśleć swoje decyzje. Mają jeden dzień na zmianę podejścia do tego wszystkiego. Liczymy na drogę po cierniach, ale do finału.

 

Czego Pan sobie życzy na dalszą część turnieju?

 

Przede wszystkim większego spokoju w grze i jakiejś myśli przewodniej, bo w meczu z Serbią jej nie widziałem.

 

Cała rozmowa z Jackiem Kasprzykiem w załączonym materiale.

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie