Eurovolley 2017: Polska - Finlandia. Transmisja w Polsacie i w Polsacie Sport

Siatkówka
Eurovolley 2017: Polska - Finlandia. Transmisja w Polsacie i w Polsacie Sport
fot. PAP

W sobotę o godzinie 20.30 polscy siatkarze rozegrają drugi mecz na organizowanych w naszym kraju mistrzostwach Europy w siatkówce Eurovolley 2017. Po bolesnej porażce 0:3 na inaugurację z Serbami, Biało-Czerwoni spróbują odbudować morale z Finami, których podejmą w Gdańsku. Transmisja meczu Polska - Finlandia w Polsacie i w Polsacie Sport.

W pierwszym meczu na Eurovolley 2017, rozgrywanym na PGE Narodowym, Polacy zaliczyli falstart i przegrali z pretendentami do tytułu Serbami 0:3. Czasu na rozpamiętywanie porażki nie było jednak dużo, ponieważ już w piątek Biało-Czerwoni dotarli do Gdańska, gdzie odbyli jeden trening na Ergo Arenie i mentalnie przygotowywali się do rywalizacji z Finlandią.


Finowie to teoretycznie słabszy rywal od Serbów, ale Polacy muszą przede wszystkim poprawić przyjęcie i atak. Bez tych dwóch elementów trudno będzie im wygrać nawet z niżej notowanymi rywalami. Spokojny o postawę podopiecznych jest asystent szkoleniowca Oskar Kaczmarczyk.

- Wiem, że będzie dobrze. Jakim zespołem są Finowie? Mają dużo słabych punktów. Przede wszystkim jest to drużyna składająca się z niewysokich zawodników. Grają bardzo szybką siatkówkę, ale też nie jest to jakiś super fizyczny zespół. Na moje oko to drużyna, którą łatwo złamać, jeśli się postawi twarde warunki. Musimy podejść do tego spotkania z takim samym nastawieniem jak do meczu z Serbią. Chłodna głowa będzie bardzo potrzebna – ocenił.

 

Transmisja meczu Polska - Finlandia od godziny 20.05 w Polsacie oraz od godziny 19.00 w Polsacie Sport. Komentują Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze