Eurovolley 2017: Estonia pokonana! Czas na baraże

Polscy siatkarze wygrali w swym ostatnim meczu fazy grupowej Lotto Eurovolley Poland 2017 w gdańskiej Ergo Arenie z reprezentacją Estonii 3:0. Polacy w środę, w barażu o ćwierćfinał zmierzą się z reprezentacją Słowenii.

Polacy udział w mistrzostwach Europy rozpoczęli od klęski 0:3 z Serbią na PGE Narodowym w Warszawie. W drugim spotkaniu zmierzyli się w Gdańsku z Finami i wygrali 3:0. Estończycy stoczyli na tej imprezie dwa zacięte boje, ale oba przegrali. Na początek ulegli 2:3 reprezentacji Finlandii. W drugim meczu zaskoczyli faworyzowanych Serbów, prowadzili nawet 2:1, ale ostatecznie i ten mecz przegrali 2:3.

Biało-czerwoni byli zdecydowanymi faworytami starcia z Estonią – 32. reprezentacją rankingu FIVB. Drużyna ta pokazała już jednak w tej edycji mistrzostw Europy, że potrafi być niewygodnym rywalem. Reprezentację Estonii prowadzi były trener Cuprum Lubin Gheorghe Cretu, który ma do dyspozycji kilku zawodników znanych z parkietów PlusLigi (Ardo Kreek, Robert Taht, Kert Toobal). Polacy byli przed meczem pewni gry w barażu o ćwierćfinał, siatkarze Estonii walczyli zaś o pozostanie w turnieju.

– Na pewno nie można zlekceważyć takiego przeciwnika. Jeśli wyjdzie się z nastawieniem, że to "jakoś się samo wygra", to można się na tym przejechać. Zawsze trzeba wyjść i walczyć od początku do końca, bez względu na to, czy się gra z Serbią, czy z Estonią. Serbowie ich trochę zlekceważyli, dali im pograć, w efekcie musieli do końca walczyć o korzystny rezultat. Mam nadzieję, że my nie popełnimy tego błędu – mówił przed tym spotkaniem środkowy reprezentacji Polski Mateusz Bieniek.

Podopieczni trenera Cretu faktycznie okazali się wymagającymi rywalami. Polacy uzyskali przewagę przed pierwszą przerwą techniczną premierowej odsłony, gdy asem serwisowym popisał się Bieniek (8:6). W środkowej części seta gospodarze grali skutecznie w ataku i utrzymywali dystans (16:14). Jeszcze w końcówce siatkarze Estonii złapali kontakt z Polakami (21:20), jednak kluczowe akcje padły łupem gospodarzy (25:21).

Drugi set był jeszcze bardziej zacięty. Estończycy grali skutecznie w ataku, seryjnie jednak marnowali zagrywki, przez co nie byli w stanie odskoczyć Polakom. Gospodarze lepiej grali na przyjęciu, do tego skutecznie w kontrataku. Zaciętego seta zakończyła rywalizacja na przewagi. Z tej wojny nerwów zwycięsko wyszli Polacy, a odsłonę asem serwisowym zakończył Mateusz Bieniek (26:24).

W trzeciej partii nie udało się podopiecznym trenera Cretu przedłużyć spotkania i swych szans na dalszą grę na tym turnieju, choć Polacy zaczęli tego seta fatalnie. Po serii błędów własnych przegrywali na pierwszej przerwie 4:8. Polacy odrobili straty w środkowej części (13:13). Gra się wyrównała, a w decydujących momentach gospodarze przejęli inicjatywę, wygrali tę partię 25:22 i cały mecz 3:0.

Teraz Polaków czeka przeprowadzka do Krakowa i barażowe starcie z reprezentacją Słowenii, które zostanie rozegrane w środę 30 sierpnia. Jeśli je wygrają, zmierzą się w ćwierćfinale z Rosją.

Polska – Estonia 3:0 (25:21, 26:24, 25:22)

Polska: Fabian Drzyzga (1), Dawid Konarski (1), Mateusz Bieniek (9), Bartosz Kurek (6), Michał Kubiak (11), Bartłomiej Lemański (12) – Paweł Zatorski (libero) oraz Rafał Buszek, Łukasz Kaczmarek (10), Artur Szalpuk, Grzegorz Łomacz.
Estonia: Kert Toobal, Andri Aganits (7), Renee Teppan (17), Robert Taht (7), Ardo Kreek (5), Andrus Raadik (7) – Rait Rikberg (libero) oraz Oliver Venno (1), Timo Tammemaa, Andres Toobal.

Mecz zakończony
POLSKA
3:0
ESTONIA
Zapis relacji
Relacja zakończona

POLSKA – ESTONIA 3:0 (25:21, 26:24, 25:22) Autowy serwis Estończyków zakończył to spotkanie!

POLSKA – ESTONIA 2:0, 24:21 Piłka meczowa dla Polaków!

POLSKA – ESTONIA 2:0, 23:21 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 22:20 Bartłomiej Lemański - as serwisowy.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 21:20 Długą akcję zakończył Mateusz Bieniek. Gheorghe Cretu wziął czas.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 20:20 Skuteczny atak po skosie w wykonaniu Michała Kubiaka.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 19:19 Robert Taht zablokowany.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 18:19 Skuteczny atak Łukasza Kaczmarka.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 17:19 Skuteczny blok siatkarzy Estonii. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 17:18 Renee Teppan tym razem skutecznie.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 17:17 Renee Teppan zablokowany!

POLSKA – ESTONIA 2:0, 16:16 Skuteczny atak Bartosza Kurka po przerwie.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 15:16 Skuteczny atak Roberta Tahta i punkt zaliczki Estończyków na drugiej przerwie.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 15:15 Renee Teppan zaserwował w aut.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 13:14 Bartosz Kurek zaatakował w aut.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 13:13 Andrus Raadik zablokowany. Polacy odrobili straty, a trener Gheorghe Cretu poprosił o przerwę.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 12:13 Bartłomiej Lemański - as serwisowy.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 11:13 Skuteczny blok gospodarzy.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 9:13 Pomyłka Bartosza Kurka w polu serwisowym.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 9:12 Bartosz Kurek obił estoński blok.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 8:11 Skuteczny atak Łukasza Kaczmarka.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 7:11 Bartosz Kurek zaatakował w aut.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 6:9 Żółta kartka dla Mateusza Bieńka.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 6:8 Łukasz Kaczmarek przedarł się przez blok rywali.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 5:8 Trzy punkty tracą Polacy na pierwszej przerwie.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 5:6 Andri Aganits zaserwował w aut.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 3:5 Początek trzeciej partii przy przewadze siatkarzy Estonii.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 2:4 Kolejny błąd po polskiej stronie.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 2:3 Tym razem Bartłomiej Lemański nie trafił w boisko.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 2:2 Przestrzelony atak Łukasza Kaczmarka.

POLSKA – ESTONIA 2:0, 1:1 Rozpoczął się set numer trzy!

Wybierz najlepszego Polaka w meczu z Estonią

Polscy siatkarze grają właśnie z Estonią w trzecim meczu fazy grupowej ME siatkarzy - Lotto Eurovolley Poland 2017. Weźcie udział w sondzie i wybierzcie naszego najlepszego zawodnika!

POLSKA – ESTONIA 2:0 (25:21, 26:24) Mateusz Bieniek zakończył drugiego seta asem serwisowym, co pokazała dopiero weryfikacja.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 25:24 Bartosz Kurek przedarł się przez estoński blok.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 24:24 Gramy na przewagi...

POLSKA – ESTONIA 1:0, 24:23 Renee Teppan przestrzelił zagrywkę. Piłka setowa dla Polski!

POLSKA – ESTONIA 1:0, 22:22 Punkt dla Estonii po autowym bloku Polaków. Weryfikacja nie zmieniła decyzji arbitrów.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 22:21 Autowy atak Estończyków. Trener Gheorghe Cretu wziął drugi czas.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 21:21 Bartłomiej Lemański z krótkiej.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 20:21 Łukasz Kaczmarek zaatakował w aut.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 20:20 Nieporozumienie po stronie Polaków. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 20:19 Bartosz Kurek zaserwował w taśmę.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 20:18 Renee Teppan zablokowany! Gheorghe Cretu poprosił o czas.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 18:18 Bartłomiej Lemański dotknął siatki.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 18:17 Zacięta walka po przerwie. Bartłomiej Lemański obił blok rywali.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 16:15 Skuteczny atak Bartosza Kurka ustalił wynik na drugiej przerwie technicznej.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 15:14 Szczęśliwa kiwka Łukasza Kaczmarka.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 14:14 Andri Aganits pomylił się w polu zagrywki.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 13:14 Andrus Raadik obił polski blok.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 13:12 Siatkarze Estonii skutecznie grają w ataku, notorycznie psują jednak zagrywki.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 11:11 Walka punkt za punkt w tej części seta.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 10:10 Skutecznie zaatakował Renee Teppan.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 9:9 Estończycy odrobili straty. Zmiana na pozycji rozgrywającego w reprezentacji Polski.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 9:8 Nieporozumienie w szeregach biało-czerwonych. Wcześniej dwie zepsute zagrywki po obu stronach.

Roast Piotra Gacka! Obrażali go Zagumny, Ignaczak i kabaret Paranienormalni (WIDEO)

Piotr Gacek po wielu latach wspaniałej kariery schodzi ze sceny i żegna się z siatkarskimi parkietami. Z tej okazji zorganizował spotkanie, zakończone... roastem. Jednego z najbardziej wybitnych polskich libero obrażać mieli między innymi dawni koledzy z parkietu: Paweł Zagumny i Krzysztof Ignaczak oraz członek kabaretu Paranienormalni.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 8:5 Trzy punkty przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 5:5 Skuteczny blok Estończyków po ataku Michała Kubiaka.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 5:4 Skuteczny atak Renee Teppana.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 4:2 Michał Kubiak zaatakował z przechodzącej piłki.

POLSKA – ESTONIA 1:0, 2:0 Fabian Drzyzga - as serwisowy. Dobry początek Polaków w drugim secie.

POLSKA – ESTONIA 1:0 (25:21) Pomyłka Andrusa Raadika w ataku zakończyła premierową odsłonę. Weryfikacja, o którą poprosił trener Gheorghe Cretu nie zmieniła decyzji sędziów.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 24:21 Mateusz Bieniek wywalczył piłkę setową dla Polski!

POLSKA – ESTONIA 0:0, 23:21 Skuteczny atak Renee Teppana.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 23:20 Trener Gheorghe Cretu poprosił o czas.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 23:20 Efektowny blok Mateusza Bieńka w ważnym momencie seta!

POLSKA – ESTONIA 0:0, 22:20 Dotknięcie siatki przez siatkarzy z Estonii.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 21:20 Renee Teppan obił polski blok.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 21:19 Oliver Venno tym razem przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 20:19 Oliver Venno - as serwisowy. Trener Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 20:17 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 19:17 Zepsuta zagrywka przez Bartosza Kurka.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 19:16 Zablokowany Renee Teppan.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 17:16 Po czasie dwie piłki padły łupem Estończyków.

Szalony N'Gapeth! Francuz zdemolował stolik statystyków rywali

Zacięte i niezwykle dramatyczne starcie Holandii z Francją na Lotto Eurovolley Poland 2017 na długo zostanie w pamięci kibiców. Efektowne wymiany, wiele zwrotów akcji i emocje do samego końca... No i oczywiście Earvin N'Gapeth, który wreszcie powrócił na parkiet i przyczynił się do sukcesu Trójkolorowych.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 17:14 Gheorghe Cretu poprosił o czas.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 16:14 Polacy utrzymali dwupunktową przewagę na drugiej przerwie.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 15:14 Przestrzelona zagrywka Mateusza Bieńka.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 14:13 Bartosz Kurek nadział się na blok rywali.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 13:12 Długa wymiana obu ekip, zakończona autowym atakiem Dawida Konarskiego.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 13:11 Dawid Konarski zaserwował w aut.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 13:10 Michał Kubiak skończył kontrę gospodarzy.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 12:9 Skuteczny atak Bartłomieja Lemańskiego.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 11:8 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 10:8 Andrus Raadik obił polski blok.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 9:7 Podwójne odbicie Estończyków.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 8:6 Mateusz Bieniek - as serwisowy. Dwa oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 7:6 Psują zagrywkę Estończycy.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 6:5 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 5:5 Punkt za punkt na początku seta.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 5:4 Dotknięcie siatki po stronie Estończyków.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 3:4 Psują zagrywki gospodarze. Tym razem Bartłomiej Lemański.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 2:3 Przestrzelona zagrywka Bartosza Kurka.

POLSKA – ESTONIA 0:0, 0:1 Rozpoczynamy trzeci mecz grupowy polskich siatkarzy na Lotto Eurovolley Poland 2017! Pierwszy punkt skutecznym atakiem zdobył Renee Teppan.

Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Dawid Konarski, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański – Paweł Zatorski (libero).
Estonia: Ardo Kreek, Kert Toobal, Renee Teppan, Robert Taht, Andrus Raadik, Andri Aganits – Rait Rikberg (libero).

Czas na hymny obu państw.

Eurovolley 2017: Belgia wygrała grupę D! Holandia pokonana w trzech setach

Belgia pokonała Holandię w derbach Beneluksu. Podopieczni Vitala Heynena potrzebowali do tego trzech setów (25:21, 25:21, 25:21). Dzięki wygranej zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie D i awans do ćwierćfinału. Belgowie, przystępując do tego meczu, mieli na koncie dwa zwycięstwa. Wygrana dawała im bezpośredni awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy w siatkówce - Lotto Eurovolley Poland 2017.

Eurovolley 2017: Niemcy w ćwierćfinale. Słowacy poza turniejem

W poniedziałkowym meczu grupy B siatkarskich mistrzostw Europy - LOTTO Eurovolley Poland 2017, reprezentacja Niemiec pokonała Słowaków 3:0 (25-18, 26-24, 25-23). W drugim spotkaniu tej samej grupy Włosi podejmą Czechów. Brązowi medaliści mistrzostw świata z 2014 roku - Niemcy, w tegorocznej edycji europejskiego czempionatu wygrali dwa spotkania: pierwsze z wicemistrzami olimpijskimi - Włochami 3:2, drugie 3:0 - z reprezentacją Czech.

Eurovolley 2017: Bułgarzy lepsi od Słoweńców. Kto rywalem Polaków?

Reprezentacja Bułgarii wygrała 3:0 ze Słowenią w swoim ostatnim meczu gupowym siatkarskich mistrzostw Europy. Siatkarze trenera Konstantinova zameldowali się w barażach i zagrają z trzecią druzyną grupy A. Kim będzie ich rywal roztrzygnie pojedynek Polska - Estonia. W poniedziałek w Krakowie rozegrany został jeden z ostatnich meczów grupy C siatkarskich mistrzostw Starego Kontynentu.

Eurovolley 2017: Serbowie w ćwierćfinale po zwycięstwie nad Finlandią

W pierwszym spotkaniu trzeciej kolejki grupy A mistrzostw Europy w siatkówce - Lotto Eurovolley Poland 2017 - Serbia wygrała z Finlandią 3:0. W drugim poniedziałkowym meczu tej grupy Polska zmierzy się z Estonią. Serbowie turniej w Polsce rozpoczęli od zdecydowanego zwycięstwa nad gospodarzami 3:0 w spotkaniu na PGE Stadionie Narodowym, a w drugim meczu męczyli się z ekipą Estonii, wygrywając ostatecznie 3:2.

Eurovolley 2017: Polska - Estonia. Transmisja w Polsacie i w Polsacie Sport

W ostatnim grupowym meczu podczas Eurovolley 2017 reprezentacja Polski rozegra z teoretycznie najsłabszą w grupie Estonią. Po porażce z Serbią i zwycięstwie nad Finlandią wręcz koniecznością dla Biało-Czerwonych jest komplet punktów. Transmisja meczu Polska - Estonia w Polsacie i Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska – Estonia. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 20.30.