Uniwersjada: Srebro żeńskiej sztafety po dyskwalifikacji Kazachstanu

Inne
Uniwersjada: Srebro żeńskiej sztafety po dyskwalifikacji Kazachstanu
fot. Cyfrasport

Po dyskwalifikacji Kazachstanu, polska sztafeta 4x100 m kobiet zdobyła srebrny, a nie brązowy, medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej.

Kamila Ciba (AWF Poznań, AZS), Agata Forkasiewicz (UM Wrocław, AZS AWF Wrocław), Małgorzata Kołdej (UMCS Lublin, AZS UMCS) i Karolina Zagajewska (Uniwersytet Łódzki, AZS Łódź) uzyskały czas 44,19 s i na bieżni przegrały tylko z ekipami Kazachstanu i Szwajcarii.

Po dyskwalifikacji zwyciężczyń, Polki sięgnęły po srebro. Biało-czerwone w eliminacjach miały najlepszy rezultat, a w swojej serii pokonały m.in. biegaczki z Kazachstanu. W finale pobiegły jednak o 0,09 s wolniej niż w eliminacjach.

Po weryfikacji wyniku sztafety 4x100 m dorobek polskiej ekipy na Tajwanie to 25 medali - siedem złotych i po dziewięć srebrnych i brązowych. W poniedziałek na najwyższym stopniu podium stanęła sztafeta 4x400 m w składzie: Małgorzata Hołub (Politechnika Koszalińska, KL Bałtyk Koszalin), Iga Baumgart (UKW Bydgoszcz, BKS Bydgoszcz), Patrycja Wyciszkiewicz (UE Poznań, AZS Poznań) i Justyna Święty (AWF Katowice, AZS AWF).

Występ sztafety 4x400 m był ostatnim startem Polaków w Tajpej, choć impreza oficjalnie zakończy się dopiero w środę.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie