Makuszewski: Zrobię wszystko, by zostać w kadrze na dłużej

Piłka nożna

Maciej Makuszewski dzięki dobrym występom w Lotto Ekstraklasie w barwach Lecha Poznań otrzymał od Adama Nawałki powołanie na spotkania eliminacyjne mistrzostw świata w Danią i Kazachstanem. – Jestem dumny, że mogę tu być. Zrobię wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony.

Adam Sławiński: Pierwszy sygnał od Adama Nawałki, że jesteś brany pod uwagę w kontekście powołania do reprezentacji, pojawił się teraz czy dużo szybciej?

 

Maciej Makuszewski: Trener Nenad Bjelica mówił, że może przyjdzie dla mnie powołanie do reprezentacji, ale wiadomo, że od takich sygnałów do powołania jest bardzo daleka droga.

 

Co czuje piłkarz, który po raz pierwszy przyjeżdża na zgrupowanie reprezentacji?

 

Czuję się świetnie. Jestem dumny i zaszczycony. Bardzo się cieszę, że mogę przyjechać na reprezentację. Nie mogę się doczekać meczu z Danią.

 

Trafiasz jako debiutant do reprezentacji i masz duże szanse na grę. Kontuzjowany jest Jakub Błaszczykowski, Sławomir Peszko już opuścił zgrupowanie.

 

Na razie nie myślę o tym. Chcę jak najlepiej wypaść i mam nadzieję, że otrzymam szansę debiutu.

 

Jak to jest wskoczyć w tak ważnym momencie do reprezentacji? Przed kadrą ostatnia prosta eliminacji.

 

To super uczucie. Zostały małe kroczki do tego, żeby zakwalifikować się na mundial do Rosji. Ja dołączyłem do drużyny dopiero teraz, ale mam nadzieję, że utrzymam się w niej na dłużej.  

 

Transmisja meczu Dania - Polska w piątek 1 września od godziny 20:35 w Polsacie Sport.

Adam Sławiński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze