Ministerstwo wyda ponad 52 miliony na dofinansowanie obiektów lekkoatletycznych

Inne
Ministerstwo wyda ponad 52 miliony na dofinansowanie obiektów lekkoatletycznych
fot. PAP

W ramach tegorocznej edycji Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje budowę, przebudowę lub remont 55 obiektów. Przeznaczy na ten cel kwotę 52.691.700 zł.

- Ostatnie sukcesy polskich sportowców w mistrzostwach świata w Londynie i letniej Uniwersjadzie w Tajpej utwierdzają nas w przekonaniu, że lekkoatletyka to dyscyplina z olbrzymim potencjałem medalowym. Dążymy do tego, aby było jeszcze lepiej i właśnie dlatego sukcesywnie zwiększamy dostęp do nowoczesnej i funkcjonalnej infrastruktury. Dzięki kwocie ponad 52 milionów zł wesprzemy budowę, przebudowę lub remont 33 obiektów treningowych m.in. nowoczesnych i bezpiecznych bieżni, rzutni czy skoczni. Ponadto w ramach naszego programu wsparciem finansowym objęte zostaną 22 obiekty certyfikowane, które uzyskają świadectwo Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Certyfikat ten umożliwia rozgrywanie oficjalnych zawodów – powiedział minister sportu Witold Bańka.

Dofinansowaniem zostały objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy, przebudowy lub remontu obiektów zarówno treningowych jak i umożliwiających profesjonalne współzawodnictwo. Kwota ponad 52 mln zł będzie wypłacana do 2020 roku.

Program Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej jest jednym z sześciu programów infrastrukturalnych. Łącznie w 2017 roku MSiT przeznaczyło na ich realizację ponad 463 mln zł.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze