Rewolucja w Kielcach. Nowi siatkarze i sponsorzy dołączyli do klubu

Siatkówka
Rewolucja w Kielcach. Nowi siatkarze i sponsorzy dołączyli do klubu
fot. PAP

Siedmiu nowych zawodników, szkoleniowiec i sponsor tytularny Powszechna Spółdzielnia Spożywców Społem mają zapewnić kieleckiej drużynie siatkarzy utrzymanie w ekstraklasie. Zespół jest już praktycznie skompletowany, choć dołączyć może jeszcze jeden atakujący.

W kieleckiej drużynie przed nadchodzącym sezonem doszło do sporych zmian, nie tylko kadrowych. W maju z finansowania klubu wycofała się firma Effector. Nowym sponsorem tytularnym została PSS Społem. Umowa została podpisana na najbliższy sezon z możliwością jej przedłużenia.

Jak podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej prezes klubu Jacek Sęk, celem w nadchodzących rozgrywkach jest utrzymanie w ekstraklasie. - Przed nami bardzo trudny sezon, w którym dwie drużyny spadają bezpośrednio do pierwszej ligi. Mamy nowy, przemeblowany zespół, na dodatek z nowym szkoleniowcem Wojciechem Serafinem. Podstawowy cel, jako postawiliśmy przed drużyną to utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wierzymy, że sprosta temu zadaniu – podkreślił Sęk.

Z drużyny, która w poprzednim sezonie zajęła 13. miejsce w ekstraklasie, pozostało tylko siedmiu zawodników: Maciej Pawliński, Jakub Wachnik, Szymon Biniek, Aleksiej Nałobin, Andrij Orobko, Patryk Więckowski i Andrzej Superlak.

Nowymi zawodnikami zespołu ze stolicy regionu świętokrzyskiego zostali: przyjmujący Jakub Szymański (poprzednio w SMS Spała) i Łukasz Łapszyński (AZS Politechnika Warszawa), rozgrywający Przemysław Stępień (Lotos Trefl Gdańsk), środkowi bloku Mariusz Schamlewski (Victoria Wałbrzych) i Białorusin Maksym Morozow, kolejny rozgrywający Piotr Adamski (AGHH Kraków) oraz libero Mateusz Czunkiewicz (Łuczniczka Bydgoszcz).

Kadra zespołu jest już praktycznie skompletowana, a do drużyny może dołączyć jeszcze jeden atakujący. - Trenowali z nami już dwaj zawodnicy, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji w ich sprawie. Kolejni siatkarze mają do nas przyjechać na testy. Myślę, że na początku września sytuacja powinna się wyjaśnić. Wtedy też zamkniemy kadrę na nowy sezon – zaznaczył sternik kieleckiego klubu.

Z zespołem trenera Serafina trenuje Kubańczyk David Field, grający na pozycji środkowego bloku; ostatnio występował w lidze katarskiej. - Jego menadżer poprosił, aby mógł trenować z naszymi siatkarzami. To bardzo ciekawy zawodnik, który chciałby zostać w Kielcach, bowiem jego żona jest kielczanką. Ale na razie nie ma możliwości, aby wzmocnił nasz zespół, bo jeśli chodzi o środkowych kadrę mamy zamkniętą – dodał Sęk.

Kielecki zespół, który już od miesiąca przygotowuje się do nowego sezonu, pierwszy mecz sparingowy rozegra 2 września w Skarżysku z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Z mistrzami kraju zespół trenera Serafina zagra też 13 września w Mysłowicach. W dniach od 9 do 10 września kieleccy siatkarze wezmą udział w turnieju w Suwałkach, a tydzień później zagrają w Radomiu.

Rozgrywki ekstraklasy kielczanie zainaugurują 30 września wyjazdowym meczem z Asseco Resovią Rzeszów.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze