MŚ w judo: Piąte złoto dla Japonii, pierwsze dla Mongolii

Sporty walki

Japończyk Soichi Hashimoto zdobył złoty medal odbywających się w Budapeszcie mistrzostw świata w judo w wadze 73 kg. W kategorii 57 kg kobiet triumfowała Sumiya Dorjsuren z Mongolii, a Anna Borowska przegrała w dogrywce z Amerykanką Marti Malloy w eliminacjach.

Po trzech dniach turnieju i sześciu finałach ekipa Japonii ma pięć złotych medali, a dominację zawodników z ojczyzny judo przerwała jedynie Dorjsuren z Mongolii, pokonując w decydującej walce Japonkę Tsukasę Yoshidę.

Jedyna występująca w tym dniu Polka Anna Borowska przegrała w dogrywce karą shido z Amerykanką Marti Malloy w walce eliminacyjnej. Pojedynek był bardzo wyrównany i trwał aż 6 minut i 39 sekund. Faworytką była Malloy, brązowa medalistka igrzysk w Londynie (2012 rok) i wicemistrzyni globu z Rio (2013). W rankingu światowym 31-letnia zawodniczka z USA zajmuje 9. miejsce, a 23-letnia Borowska jest 57.

W czwartek na Węgrzech walczyć będą: Karolina Tałach i Agata Ozdoba (obie 63 kg) oraz Damian Szwarnowiecki (81 kg).