El. MŚ 2018. Nawałka: Mimo okna transferowego piłkarze skupiają się na Danii

Piłka nożna
El. MŚ 2018. Nawałka: Mimo okna transferowego piłkarze skupiają się na Danii
fot. PAP

Selekcjoner Adam Nawałka zapewnił, że mimo kończącego się tzw. okna transferowego polscy piłkarze są skupieni i dobrze przygotowani mentalnie do starcia z Danią. Początek piątkowego meczu eliminacji mistrzostw świata o 20.45 w Kopenhadze.

Koniec sierpnia to bardzo gorący okres dla piłkarzy, noszących się z zamiarem zmiany barw klubowych. Powyższa uwaga dotyczy również szykujących się do meczu z Danią podopiecznych Nawałki, zwłaszcza Kamila Grosickiego, który występuje obecnie w drugoligowym angielskim Hull City.

 

- Tak się złożyło, że koniec okienka transferowego zbiegł się z naszym meczem. To trudna sytuacja, czasami życiowe decyzje dla piłkarzy, ale zapewniam, że najważniejszy jest piątkowy mecz i wszyscy zawodnicy skupiają się tym wydarzeniu. Widzę, że są naprawdę dobrze przygotowani. Nie tylko fizycznie, ale również mentalnie - zapewnił selekcjoner podczas konferencji prasowej w Kopenhadze.

 

Polscy piłkarze po sześciu kolejkach są zdecydowanymi liderami grupy E kwalikikacji MŚ 2018. Mają 16 punktów (pięć zwycięstw i jeden remis), a kolejne zespoły w tabeli - Czarnogórę i Danię - wyprzedzają aż o sześć punktów.

 

- Jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, ale zasłużyliśmy sobie na to ciężką pracą. Siła woli i determinacja naszych zawodników sprawiają, że jesteśmy pewni siebie. Oczywiście szanujemy wszystkich rywali, dlatego przygotowujemy się do meczu z każdym z nich bardzo poważnie - zaznaczył trener.

 

Piątkowe spotkanie z Danią może być najtrudniejszym dla biało-czerwonych w trwających eliminacjach.

 

- Dania robi systematyczne postępy. Na pewno czeka nas trudne spotkanie. Mieliśmy analizę gry tego przeciwnika, nasi zawodnicy dostali niezbędne informacje. Skupiamy się jednak głównie na sobie. Chcemy kontrolować wydarzenia i przechodzić płynnie z jednej sfery organizacji gry do drugiej - podkreślił.

 

Selekcjoner zaprzeczył, jakoby bramkarz Wojciech Szczęsny zmagał się z kłopotami zdrowotnymi. - Wszyscy piłkarze są zdrowi i gotowi do gry. Podczas odprawy przedmeczowej tradycyjnie oni pierwsi poznają skład, a później ogłosimy to publicznie - zapowiedział.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze