Rosja do półfinału awansowała demolując wszystkich napotkanych na swojej drodze przeciwników. W fazie grupowej jej wyższość musiały uznać Bułgaria, Słowenia oraz Hiszpania, a w ćwierćfinale, po raz kolejny, pogromczyni Polaków z meczu barażowego - Słowenia. "Sborna" w ciągu trzech spotkań grupowych nie straciła nawet punktu, a w dodatku ćwierćfinał również zakończyła w zaledwie trzech setach.

Droga Belgów do tego szczebla rozgrywek była znacznie bardziej wyboista. W grupie wygrali bowiem 3:0 z Holandią, jednak na rozprawienie się z Francuzami i Turkami potrzebowali już tie-breaków. W ćwierćfinale na Sama Deroo i spółkę czekali aktualni wicemistrzowie olimpijscy Włosi, którzy nie mieli jednak szans z dobrze dysponowaną ekipą Vitala Heynena. Wystarczy powiedzieć, że drugiego seta Belgowie wygrali do jedenastu! W rezultacie to Rosjanie i Belgowie utworzyli drugą parę półfinałową mistrzostw.       

Transmisja II półfinału siatkarskich mistrzostw Europy Eurovolley 2017 Rosja - Belgia od godziny 20.15 w Polsacie Sport i Super Polsacie. Komentują Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.