Były mistrz Europy chce walczyć z Zimnochem

Sporty walki
Były mistrz Europy chce walczyć z Zimnochem
fot. PAP

Krzysztof Zimnoch (22-1-1, 15 KO) od dłuższego czasu przyznaje, że jest zainteresowany walką z Arturem Szpilką (20-3, 15 KO), jednak walką z Polakiem zainteresowany jest obóz mierzącego aż 200 cm Roberta Heleniusa (25-1, 16 KO). Fiński wieżowiec poniósł zaledwie jedną porażkę w karierze. Był już mistrzem Europy.

Saga związana z pojedynkiem Zimnoch - Szpilka trwa już od 2013 roku, kiedy to pięściarze mieli zmierzyć się ze sobą podczas Polsat Boxing Night II. Wtedy do starcia nie doszło, a zawodnicy nie szczędzili sobie nawzajem obraźliwych komentarzy. Zwykle to Szpilka prowokował Zimnocha i kpił z jego bokserskiego warsztatu, jednak obecnie w ofensywie znalazł się Zimnoch. Duże znaczenie w kwestii rozdawania kart miała sensacyjna porażka Szpilki z Adamem Kownackim.

Zimnoch ma za sobą serię czterech kolejnych zwycięstw, a po raz ostatni triumfował z doświadczonym Michaelem Grantem (48-7, 36 KO) w Legionowie. Kolejna walka Polaka zaplanowana jest na 9 września: w Radomiu ma zmierzyć się z Amerykaninem Joeyem Abellem (33-9, 31 KO). Nieoficjalnie mówi się, że pojedynek ten będzie sprawdzianem przed dużą walką Zimnocha, którą będzie pojedynek ze "Szpilą" lub alternatywna walka.

Tą może okazać się starcie z Robertem Heleniusem. Fiński wieżowiec (200cm wzrostu) jest zainteresowany starciem z Polakiem, a warunkiem jest zwycięstwo z Abellem we wrześniu. Helenius był w swojej karierze mistrzem Europy, pokonując między innymi takich pięściarzy, jak Lamon Brewster (35-6, 30 KO), Dereck Chisora (26-7, 18 KO) czy Samuel Peter (36-6, 29 KO).

Jedyną porażkę poniósł w kwietniu ubiegłego roku z Johannem Dauhapasem (35- 4, 22 KO).

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie