Brazylijskie pary najlepsze w siatkówce plażowej według FIVB

Siatkówka
Brazylijskie pary najlepsze w siatkówce plażowej według FIVB
fot. PAP/EPA

Brązowe medalistki mistrzostw świata w siatkówce plażowej Brazylijki Larissa Franca i Talita Antunes oraz ich rodacy Evandro Goncalves i Andre Loyola, złoci medaliści czempionatu globu, zostali wybrani najlepszymi parami roku w plebiscycie międzynarodowej federacji (FIVB).

W kalendarzu na ten sezon są jeszcze cztery turnieje World Touru, ale nie powinny one już wpłynąć na kolejność w czołówce światowych rankingów, w których przewodzą wymienione brazylijskie duety. Wiele par zakończyło już tegoroczne występy.

Larissa Franca i Talita Antunes - poza brązem MŚ - wygrały trzy imprezy WT (m.in. w Olsztynie), w jednej zajęły drugie miejsce, a w turnieju finałowym cyklu stanęły na najniższym stopniu podium. Dodatkowo były najlepsze w prestiżowych zawodach Presidents Cup w Long Beach.

Drugie miejsce w rankingu zajmują Kanadyjki Sarah Pavan i Melissa Humana-Paredes, a trzecie są Niemki Julia Sude i Chantal Laboureur. Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź), które jeszcze nie zakończyły tegorocznych startów, plasują się na 30. pozycji.

Tytuł mistrzów globu Evandro Goncalvesa i Andre Loyoli był zaskoczeniem. Brazylijczycy nie wygrali w tym roku żadnego turnieju WT, raz wywalczyli drugą lokatę i na tym samym miejscu uplasowali się w finałowym turnieju cyklu.

W światowym rankingu wyprzedzają mistrzów Europy Włochów Paolo Nicolaia i Daniele Lupo oraz Rosjan Wiaczesława Krasilnikowa i Nikitę Liamina. Najlepiej z męskich duetów z Polski, które zakończyły już sezon, wypadają sklasyfikowani na szóstej pozycji Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia).

Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) z Michałem Brylem (RCS Czarni Radom) zajmują 17. miejsce, Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) i Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława) - 26., a Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Kacper Kujawiak (RCS Czarni Radom) - 31.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze