Przepiękny gol dał Armenii sensacyjne prowadzenie z Danią (WIDEO)

Reprezentacja Danii w piątek dała solidną lekcję futbolu przewodzącej w grupie E Polsce (4:0), była więc murowanym faworytem do ogrania Armenii w ósmej serii gier. Spotkanie rozpoczęło się jednak od sensacyjnego prowadzenia gospodarzy, na które wyprowadził ich już w 6. minucie fantastycznym uderzeniem zza pola karnego Ruslan Koryan.

Reprezentacja Polski w Kopenhadze wyglądała niezwykle blado: Duńczycy przewyższali nas w każdym aspekcie gry i rozjechała piąty zespół rankingu FIFA aż 4:0. Zespołowi Age Hareide odżyły nadzieje na awans, bowiem zbliżyli się do liderującej Polski na trzy oczka.

Warunkiem było oczywiście zwycięstwo w Erewaniu, gdzie zespół ze Skandynawii miał zmierzyć się z przedostatnią Armenią. Sensacyjnie na prowadzenie wyszli jednak gospodarze, którzy pokonali Kaspera Schmeichela fenomenalnym strzałem zza pola karnego. W 6. minucie z dwudziestu metrów przymierzył Ruslan Koryan, zdobywając jedną z najpiękniejszych bramek tej kolejki eliminacji MŚ.

Bramka Koryana w załączonym materiale wideo.