El. MŚ 2018: Czarnogóra z apetytami na awans

Piłka nożna

Dwa wrześniowe zwycięstwa sprawiły, że piłkarze reprezentacji Czarnogóry przestali stawiać sobie za cel grę w barażach o udział w mistrzostwach świata 2018. Zawodnicy i trener zaczynają mówić, że są w stanie wygrać grupową rywalizację z Polską i Danią.

W piątek podopieczni trenera Ljubisy Tumbakovica wygrali na wyjeździe z Kazachstanem 3:0, a w poniedziałek u siebie pokonali Rumunię 1:0 po bramce Stevana Jovetica w 75. minucie.

 

W tabeli grupy E, na dwie kolejki przed zakończeniem rywalizacji, prowadzi Polska 19 pkt, przed Czarnogórą i Danią - po 16. Tylko te trzy zespoły walczą o awans (z pierwszego miejsca) i miejsce w barażu (druga pozycja). Bez szans jest Rumunia 9 pkt, a także Armenia 6 i Kazachstan 2.

 

"Niezbyt często strzelam bramki głową, a ten gol był jednym z najważniejszych w mojej karierze. Walczymy dalej" - stwierdził kapitan czarnogórskiej ekipy Jovetic.

 

Bałkańskiej reprezentacji pozostały do rozegrania mecze 5 października w Podgoricy z Danią i 8 października w Warszawie z Polską.

 

"Baraż to szczyt możliwości i nasz cel? Ja myślę trochę inaczej... Za miesiąc przyjedzie do nas fantastyczny zespół Danii, ale my też coś pokazaliśmy" - uważa selekcjoner Ljubisa Tumbakovic.

 

Miejscowe media podkreślają, że szkoleniowiec wierzy w bezpośredni awans do rosyjskiego mundialu, a z kolei kibice jemu wierzą.

 

Polacy w przyszłym miesiącu zagrają najpierw w Armenii, a potem podejmą Czarnogórę.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie