Informację o takim, a nie innym składzie najważniejszego pojedynku gali w Gdańsku jako pierwszy podał portal MMA Uno. Newsa potwierdziło także MMA Fighting. Co prawda UFC oficjalnie nie ogłosiło jeszcze tego ekscytującego zestawienia, ale wszystko wskazuje na to, że w Ergo Arenie zobaczymy jednego z najbardziej rozpoznawalnych zawodników amerykańskiej organizacji w historii.

Donald Cerrone" jest związany z UFC od 2011 roku i stoczył dla najlepszej organizacji świata już 25 pojedynków. "Kowboj" jest na drugim miejscu w całej historii UFC pod względem liczby wygranych walk, a także pod względem pojedynków wygranych przez nokaut. W swoim CV ma między innymi starcia z Natem Diazem, Anthonym Pettisem, Eddiem Alvarezem, Bensonem Hendersonem czy Rafaelem Dos Anjosem. Po drugiej porażce z tym ostatnim, przeniósł się z kategorii lekkiej do półśredniej, by posmakować kolejnych wyzwań. Wygrał cztery pojedynki, by w kolejnych dwóch ponieść porażki. Wygrana UFC Fight Night 118 dałaby mu szanse na kolejne wielkie walki.

Cerrone musi jednak uporać się z niepokonanym w amerykańskiej organizacji Darrenem Tillem, dla którego pojedynek z "Kowbojem" będzie największym wyzwaniem w karierze. Wcześniej pokonał między innymi Bojana Velickovicia czy zremisował z Nicolasem Dalbym. Starcie Cerrone z Tillem odbyłoby się w limicie wagi półśredniej.

Waga półciężka: Jan Błachowicz - Devin Clark
Waga średnia: Oskar Piechota - Jonathan Wilson
Waga średnia: Ramazan Emeev - Trevor Smith
Waga piórkowa: Artem Lobov - Andre Fili
Waga ciężka: Adam Wieczorek - Dmitry Smolyakov
Waga kogucia: Damian Stasiak - Brian Kelleher
Waga lekka: Marcin Held - Teemu Packalen
Waga półciężka: Saparbek Safarov - TBA
Waga słomkowa: Karolina Kowalkiewicz - Jodie Esquibel
Waga półśrednia: Donald Cerrone - Darren Till?