Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk szukają nowych klubów

Siatkówka
Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk szukają nowych klubów
fot. PAP

Najlepsi siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk dostali zgodę, by szukać sobie nowych pracodawców. Ma to oczywiście związek z bardzo trudną sytuacją klubu po wycofaniu się sponsora tytularnego.

Tego nikt się nie spodziewał... Gdy podopieczni Andrei Anastasiego rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu Grupa Lotos poinformowała, że nie będzie dłużej sponsorować klubu, który tym samym znalazł się nad przepaścią.

 

W tej sytuacji najlepsi i jednocześnie najlepiej opłacani zawodnicy dostali wolną rękę, jeśli chodzi o poszukiwanie nowych pracodawców – poinformował "Przegląd Sportowy". W tym gronie są m.in. Artur Szalpuk, Piotr Nowakowski, TJ  Sanders, Bradley Gunter i Daniel McDonnell, którzy trafili do Gdańska tego lata. Najwięcej ofert ma jednak powracający po kontuzji Mateusz Mika.

 

Na razie siatkarze i kibice czekają na piątkowe zebranie Rady Nadzorczej, która wyda komunikat na temat dalszych losów klubu. Pod uwagę brane są różne scenariusze. W najczarniejszym drużyna wycofa się z PlusLigi.

 

Grupa Lotos sponsorowała klub od 2009 roku. Według nieoficjalnych informacji, co sezon wykładała na siatkarzy około czterech milionów złotych. - Byliśmy razem z żółto-czarnymi w chwilach zwycięstwa, ale i w momentach trudnych. Decyzja, którą musieliśmy podjąć, nie była łatwa. Przede wszystkim dlatego, że był to okres dwustronnej, dobrej współpracy. Jednak po wnikliwym przeanalizowaniu wszystkich czynników, uwzględniając rachunek ekonomiczny i realizację celów biznesowych firmy, zdecydowaliśmy o nieprzedłużaniu na kolejny sezon umowy sponsoringowej z Treflem Gdańsk - tłumaczył w rozmowie z PAP dyrektor ds. marketingu firmy Witold Pasek.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze