W długo wyczekiwanym rewanżu, do którego doszło na UFC 214, górą był Jones - znokautował wtedy Cormiera w trzeciej rundzie, odbierając mu pas mistrzowski wagi półciężkiej. Nie byłby jednak sobą, gdyby czegoś nie przeskrobał. W próbce pobranej po ważeniu, a dzień przed galą, znaleziono niedopuszczalny środek. Największa organizacja MMA na świecie potwierdziła wcześniejsze doniesienie, lecz pasa mu nie odebrała.

 

W środę dowiedzieliśmy się, że badanie próbki "B" nie zmieniło wcześniejszego werdyktu. Wieczorem Komisja Sportowa w Kalifornii podjęła decyzję o zmianie wyniki walki Cormier - Jones 2 na nierozstrzygniętą. Co ciekawe, ciągle nie jest jasne, czy UFC odbierze "Bonesowi" pas mistrzowski, gdyż nie jest to ze sobą ściśle powiązane. Dana White, prezydent UFC, przyznał jakiś czas temu, że poczeka na zakończenie całej sprawy, nim podejmie ostateczną decyzję.

 

Nawet jeśli Jones straci pas, to nie wiemy, czy Cormier automatycznie stanie się mistrzem, czy też będzie musiał ponownie o niego walczyć.